7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

28 marca 2014

SPORT: Start Enea Ekstraligi coraz bliżej

7 dni
Do rozpoczęcia sezonu żużlowego pozostało zaledwie szesnaście dni. W tym numerze wszystko co ważne dla kibica - terminarz, pełna kadra i wyniki pierwszych sparingów.

Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Jeśli tylko pozwala na to pogoda niemal bez przerwy na SGP Arenie Częstochowa słychać motocykle żużlowe. W ramach tych przygotowań Lwy realizują napięty harmonogram sparingów. Na pierwszy ogień poszedł wyjazd do Gorzowa. Oba zespoły wystąpiły w niepełnych składach. W Stali zabrakło Tomasza Gapińskiego i Mateja Zagara, natomiast we Włókniarzu nieobecni byli Holta, Jensen i Łaguta. Mimo wszystko biało-zieloni poradzili sobie przyzwoicie przegrywając jedynie sześcioma punktami. Oczywiście sztaby szkoleniowe i zawodnicy obu drużyn podkreślali treningowy charakter spotkania, jednak biorąc pod uwagę braki w składzie Lwów osiągnięty rezultat jest z pewnością budujący.

Najwięcej niepokoju budzi nieobecność Grigorija Łaguty. Kapitan biało-zielonych doznał złamania stopy i mimo optymistycznych początkowych diagnoz, musiał ostatecznie przejść operację. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy dokładnie będzie mógł wsiąść na motocykl.
Ostatni weekend zapowiadał się wybitnie żużlowo. Najpierw w sobotę i niedzielę młodzieżowa reprezentacja Włókniarza spotkała się z rówieśnikami ze Szwecji. Na niedzielne popołudnie zaplanowano natomiast rewanżowe spotkanie ze Stalą Gorzów. Ostatecznie pogoda nie pozwoliła na rozegranie zawodów, które przeniesiono na środę. W momencie wysłania gazety do druku wynik tego sparingu nie był jeszcze znany.

Kadra Włókniarza Częstochowa 2014:
Rune Holta – Polska – 1973
Mirosław Jabłoński – Polska – 1985
Michael Jepsen Jensen – Dania – 1992
Peter Kildemand – Dania – 1989
Grigorij Łaguta – Rosja – 1984
Rafał Szombierski – Polska – 1982
Grzegorz Walasek – Polska – 1976

Juniorzy:
Artur Czaja – Polska – 1994
Maksym Drabik – Polska – 1998
Hubert Łęgowik – Polska – 1995
Rafał Malczewski – Polska – 1994
Oskar Polis – Polska – 1996


Dk

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama