7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 marca 2014

Samorząd jest dla „Mieszkańców Częstochowy”

Samorząd jest dla „Mieszkańców Częstochowy”

7 dni
O szansach nowego ugrupowania „Mieszkańcy Częstochowy” z jednym z jego liderów Piotrem Strachem (przedsiębiorcą, przewodniczącym Rady Dzielnicy Północ, społecznikiem) rozmawia Wojciech Mysłek.

- Jaki jest Pana udział w nowym ugrupowaniu i jaki jest – Pana zdaniem – odbiór nowego obozu przez mieszkańców?
- Wiele osób w naszym mieście chce bardziej angażować się w samorząd, jednak nie chce wiązać się z żadną partią polityczną i nie odpowiadają im mechanizmy narzucane przez partyjnych działaczy. Wielu częstochowian i częstochowianek chciałoby pójść do wyborów i w końcu mieć na kogo zagłosować, kogoś kto zajmie się realnymi problemami naszego miasta, a nie jedynie załatwianiem prywatnych interesów albo pracy rodzinie czy znajomym. Cieszę się, że udało się zebrać taką grupę osób, która naprawdę jest szansą na zmiany na lepsze w naszym mieście.
„Mieszkańcy Częstochowy” to ludzie, którzy od lat przyglądają się pracy samorządu terytorialnego w Częstochowie, czy to z perspektywy własnego przedsiębiorstwa i zakładu pracy, placówki oświatowej, w której uczą, klubu sportowego, w którym trenują, czy też rady dzielnicy albo stowarzyszenia, które od lat społecznie wspierają. Samorząd jest właśnie dla nich, jest dla normalnych ludzi, który żyjąc i pracując w Częstochowie widzą codzienną niegospodarność, marnotrawstwo i utracone szanse miasta.
To dobry moment na powstanie nowego samorządowego porozumienia obywatelskiego. Jest wystarczająco dużo czasu, by stworzyć szczegółowy program dla Częstochowy, korzystając ze wsparcia ekspertów z różnych dziedzin. Jest czas na debaty publiczne i otwarte spotkania, by rzetelnie zbadać potrzeby częstochowian, a także uniknąć nieporozumień i sytuacji potencjalnie konfliktowych. Jest też dużo czasu, by zapraszać wszystkich do zapoznania się z pomysłami dla naszego miasta i podjęcia współpracy w celu wdrożenia programu rozwoju Częstochowy.

- Dziękuję za rozmowę.


Wojciech Mysłek

Komentarze (9)

09 listopada 2014

Jak mogą ludzie tacy jak Piotr S. mówić o lepszej Częstochowie o godnych warunkach pracy i Płacy i takie tam skoro sami zatrudniają na najniższej krajowej. A o rozwoju W ich firmie można zapomnieć. Żenada jakaś. Kolejny co się żywcem do polityki wpycha.


07 kwietnia 2014

Ja już popieram


28 marca 2014

STRACH się bać, MARANDA chce być prezydentem. Ale tak poważnie, ktoś tu dobrze kombinuje, Strach ma pieniądze, Maranda będzie miał bogatą kampanię, ale czy człowiek, który wszedł do Rady Miasta z ugrupowania katolickiego,jakim jest Wspólnota, wygra , mówiąc,że nie ma prawicowych poglądów? Przepraszam, ale pan Maranda w tym momencie przypomina mi Michała Kamińskiego / kiedyś PiS, potem PJN/, który startuje do Parlamentu Europejskiego z listy PO.Czuję niesmak.


28 marca 2014

@więcej.tlenu@o2,pl dodatkowo eksperci nie będą pochodzić z grona ekspertów żadnej z partii ryjących w Częstochowie.


28 marca 2014

"Mieszkańcy Częstochowy" , - to taka zbieranina jaką utworzył Więciorkowski Grzegorz , - wynik wyborczy będzie podobny .


28 marca 2014

Powodzenia Panie Piotrze, tylko czy jest Pan we właściwym towarzystwie ? jak kupić radnego ; http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1144&addComment=no


27 marca 2014

Pani Renato R.Kluczna szacunek za bezkompromisowną prawdę,to nie jest zemsta na Matyjaszczyku,to jest tylko prawda...DZIĘKUJĘ!


27 marca 2014

oby to nie była kolejna sciema..ale wierzę że będzię dobrze.Jestem na tak!


27 marca 2014

poprę Piotra Stracha jeżeli zadeklaruje że zrobi porządek z władzami zgniłymi w spółkach miejskich i ogłosi konkurs na ekspertów.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama