7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 marca 2014

„MIESZKAŃCY CZĘSTOCHOWY”!

„MIESZKAŃCY CZĘSTOCHOWY”!

7 dni
POWSTAŁO NOWE UGRUPOWANIE SAMORZĄDOWE
„Uczciwość, pracowitość, fachowość, rzetelność. O tych cechach naszego ugrupowania już mówiłem. Dlatego twierdzę, że jesteśmy najlepszą ofertą dla tych, którzy w najbliższych wyborach samorządowych nie chcą głosować na partie polityczne” – mówił radny Marcin Maranda podczas konwencji założycielskiej nowego ugrupowania samorządowego „Mieszkańcy Częstochowy”.

„Jesteśmy najlepszą ofertą dla tych, którzy są niezdecydowani i nie wiedzą na kogo głosować w najbliższych wyborach samorządowych. Jesteśmy ofertą dla tych, którzy z różnych powodów nigdy nie brali udziału w wyborach. Być może po raz pierwszy w życiu będziecie mieli na kogo głosować – mieszkańcy będą mogli głosować na Mieszkańców. Nie zmarnujcie tej szansy” – apelował Maranda.
Na konwencję założycielską nowego ugrupowania do auli częstochowskiego Tauronu przybyło ponad 150 osób – założycieli i sympatyków ugrupowania. Obok Marandy liderami projektu są Piotr Strach i Łukasz Orzychowski, częstochowscy przedsiębiorcy i jednocześnie przewodniczący rad dzielnic. Zespołem programowym będzie kierował znany socjolog z Uniwersytetu Śląskiego, rodowity częstochowianin prof. Marek S. Szczepański.

„To nie jest ugrupowanie prawicowe, lewicowe, czy liberalne, bo nie mówimy o mieście prawicowym, lewicowym, czy liberalnym. Mówimy o mieście mieszkańców. Mówimy o mieście częstochowian. Mówimy o mieście dobrobytu i rozwoju gospodarczego. Mówimy o mieście przyjaznym dla wszystkich, a nie tylko dla partyjnych elit. Tworzymy ugrupowanie samorządowe otwarte na różnych ludzi, bo jesteśmy różni, ale łączy nas Częstochowa” – opisywał nową formację Maranda.

W wystąpieniu lider „Mieszkańców Częstochowy” porównał nasze miasto do Detroit, które kiedyś było drugim pod względem zamożności amerykańskim miastem. Dziś jest wyludnionym bankrutem. Analogię do częstochowskiej sytuacji widzą wszyscy, którzy to miasto znają. Hutniczy i włókienniczy gigant zamienił się w miasto, gdzie najwięcej zajęcia mają zatrudnieni w urzędzie pracy i pomocy społecznej. Z roku na rok jest coraz gorzej. Mieszkańcy całymi rodzinami opuszczają miasto.
Dlaczego tak się dzieje? Marcin Maranda odpowiada w swoim wystąpieniu inauguracyjnym: „bo część polityków wmawiała nam, że Częstochowa to dobre miasto. Skoro byłoby tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. Inni mieli obudzić energię Częstochowy, ale na razie udało im się obudzić energię agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego i energię internautów zastraszanych przez partyjnego kolegę obecnego prezydenta”.

„Ujmujące jest dla mnie to, że powstało ugrupowanie, które podkreśla małe społeczności lokalne, małe światy” – powiedział prof. Marek Szczepański. „Proszę pamiętać, Częstochowa nie podniesie się z kolan, nie odbuduje swojej pozycji jeśli częstochowianie nie spocą się, umęczą, nie przeżyją katorgi. Nie znam przykładów społeczności lokalnych i miejskich, poza pewnymi wyjątkami naftowymi, a wiem, że nafta tutaj nie tryśnie z całą pewnością, że cud się nie zdarzy mimo wielkiej jasnogórskiej wieży. To tylko trud, męka, pot i katorga częstochowian i obliczona nie na rok, nie na cykl wyborczy ale na wiele lat może odwrócić negatywne zjawiska  o których mówię” – dodał Szczepański.
Maranda zapowiedział, że w czerwcu poznamy kandydata „Mieszkańców Częstochowy na prezydenta miasta. We wrześniu będzie gotowy program. Pytany przez naszą redakcję, dlaczego jeszcze nie ma programu, radny odpowiedział, że „stworzenie dobrego programu wymaga czasu. Nasz program będzie stworzony przez fachowców, ale będzie uwzględniał potrzeby częstochowian. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przekazywania nam swoich pomysłów na Częstochowę. Na tym polega różnica między naszym ugrupowaniem, a partiami politycznymi. My słuchamy ludzi i dostosujemy program do ich potrzeb. Natomiast politycy i partie polityczne, szły do wyborów z pomysłami oderwanymi od rzeczywistości, a niektóre pomysły polityków wręcz szkodziły mieszkańcom i Częstochowie”.

Lider „Mieszkańców Częstochowy” odniósł się także do zarzutów, że w ugrupowaniu jest mało znanych osób. „Skuteczności działania nie mierzy się liczbą tzw. celebrytów” – powiedział Maranda. „Naszą siłą są uczciwi, pracowicie i mądrzy mieszkańcy. Takich będziemy mieć kandydatów do rady miasta i zobaczycie, że sprawimy niespodziankę”.


Bronisław Zejfryd

Komentarze (13)

03 kwietnia 2014

Nie wiem czy to gadanie pod publiczkę, czy nie, ale jedno jest pewne, jak by pan Maranda chciał wstąpić do jakiejś partii i mieć problem z głowy to z otwartymi rękami by go przyjęli wszędzie, a jednak woli nowe ugrupowanie tworzyć. Mnie nie pozostaje nic innego jak obserwować i wyciągać wnioski, polecam wszystkim.


27 marca 2014

wojna się zaczyna,wygrają mądrzejsi, nie celebryci.


27 marca 2014

nadchodzi koniec nepotyzmu,pozdrawiam włodarzy w kosmosie...


27 marca 2014

co wyjdzie to wyjdzie,lepszy Maranda niż kolesie...


27 marca 2014

wreszczcie konkretna inicjatywa,mam nadzieję że to prawda,ale i tak wolę to niż pseudo polityków,macie moje poparcie.


27 marca 2014

śledzę tygodnik od wielu miesięcy,jest naprawdę wiarygodny,mucha nie siada,uczciwość ponad wszystko,popieram wspólnotę p.Marandy


27 marca 2014

Polityka co to jest...? Uczciwi ludzie nie celebryci partyjni sprzedający kaszankę wyborczą niech rządzą.Już dzisiaj pan Maranda ma mój głos!


27 marca 2014

Jeśli nie Maranda to kto?


27 marca 2014

Panie Marcinie czekamy na program i aktywność.Wszyscy mają dość polityków wszelkiej maśći ,chcemy prezydenta i radnych NIEZALEŻNYCH!!!


27 marca 2014

Komentując wypowiedź tolaka - raczej wszystko się zmieniło. Maranda nie pracuje na żadnym stanowisku w UM Częstochowy, ani spółkach miejskich, nie czeka też na niego miejsce jeśli wygasł by mu mandat radnego. Maranda jest najaktywniejszym radnym obecnej kadencji, wieloletnim szefem Komisji, a usunięto go z tej zaszczytnej funkcji właśnie dlatego bo... wytykał Matyjaszczykowi i jego ekipie błędy i zaniedbania.


27 marca 2014

Jako komentarz nasuwa się artykulik o radnym Marandzie w 7 Dniach właśnie ; http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1144&addComment=no


27 marca 2014

Maja stronę internetowa?


26 marca 2014

a co w wypadku gdy z realizacji programu nic nie wyjdzie tak jak wszystkim poprzednikom do tej pory? Bo program to jedynie obiecanki dla idiotów aby zagłosowali. Czy podacie się do dymisji w wypadku, gdy nie uda się zrealizować waszego programu? Zadeklarujcie się bo nie mam ochoty po raz kolejny stracić czasu na wybory!


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama