7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 marca 2014

Zakończył się Puchar Polski w taekwon-do ITF

Zakończył się Puchar Polski w taekwon-do ITF

7 dni
W miniony weekend w Ciechanowie stanęła do walki czołówka polskich zawodników.
Częstochowska Akademia Taekwon-do udział w tej imprezie może zaliczyć do udanych.

Najważniejsza sprawa, po którą pojechała Akademia została spełniona, czyli możliwość udziału Tomka Góry w Mistrzostwach Europy. Tomek pokonał wyraźnie trzeci raz z rzędu Piotra Łuszcza (LKS Lotos Jabłonna, byłego reprezentanta kraju). Jeszcze do niedawna pokonanie go było jego głównym celem (i marzeniem). Obecnie tylko jest etapem w dalszym rozwoju Tomka. Obserwatorzy jednak zgodnie potwierdzili pomyłkę sędziów w jego walce o finał kategorii do 57 kg, z kadrowiczem z Wrocławia Janem Oleksy. W repasażach po raz kolejny pokonał Artura Wadowskiego z Lubartowa. Jego dobra dyspozycja zaowocowała zainteresowaniem trenerów Kadry Narodowej.

Agata Smoląg po serii dobrych walk, ostatnio miała słabsze występy. Udział w tym turnieju można zaliczyć do lepszych w ostatnich miesiącach. Co ważne pokonała swoje lokalne rywalki. Najpierw Lenczer Oliwie i później Joannę Romanowską obie z Dragona Janów. Pozwoliło jej to na zajęcie 3 miejsca w walkach juniorek do 55 kg. Ważne, że walczyła mądrze, chociaż musi wyeliminować kilka prostych błędów.

Dobrze wypadli również pozostali zawodnicy. Karolina Nowak po kilku pojedynkach przegrała w repasażach walkę o brązowy medal. Kamil Klimaszewski był w najliczniej obsadzonej rywalizacji tj. walki do 70 kg. Po trzech zwycięskich pojedynkach repasażowych uplasował się na 6 miejscu. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zdobędą kwalifikację na Mistrzostwa Polski. Maciej Smoląg wygrał swój pierwszy pojedynek w poważnej imprezie ogólnopolskiej.
Pochwał doczekała się również nasza sędzina Anna Chwał.


JK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama