7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 lutego 2014

Uczciwi i wzorowi

Uczciwi i wzorowi

7 dni
Norbert Gradek z żareckiego Gimnazjum oraz dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach: Bartosz Stodółkiewicz i Adrian Magiera, odebrali specjalne podziękowania za wykazanie obywatelskiej postawy i wzorcowe zachowanie.

Jesienią ubiegłego roku trzej chłopcy znaleźli pieniądze na ulicy. To było po południu. Banknoty leżały na ulicy. Dzieci zebrały pieniądze i razem z rodzicami poszły na policję. Suma była spora. Po jakimś czasie znalazł się właściciel pieniędzy i odebrał to, co zgubił. Znaleźnego nie pozostawił.
Dyrektorzy szkół wspólnie z burmistrzem Żarek uznali, iż chłopcom należy się specjalne podziękowanie. Uczniowie zareagowali prawidłowo. Suma była niemała, mogli się podzielić, ale wybrali rozwiązanie, jak najbardziej uczciwe i zwrócili pieniądze. Dlatego na zakończenie pierwszego półrocza w Gimnazjum w Żarkach i w Szkole Podstawowej w Żarkach zorganizowano specjalne apele. Gimnazjalista Norbert Gradek i szóstoklasiści Bartosz Stodółkiewicz i Adrian Magiera otrzymali od kolegów i nauczycieli zasłużone brawa. Specjalne podziękowania i prezenty przekazali: dyrektor Gimnazjum Anna Janocha, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej Aneta Bernacka, dyrektor podstawówki Tadeusz Pakuła, burmistrz Klemens Podlejski i komendant Straży Miejskiej Mariusz Nowak. Chłopcom nie schodzi uśmiech z twarzy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama