7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 lutego 2014

Pożegnanie komendanta

Pożegnanie komendanta

7 dni
Gościem XXVII sesji Rady Powiatu był m.in. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie Zbigniew Hibner, który przedstawił radnym informację z działalności KM PSP i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu częstochowskiego w 2013 r.

Z informacji wynika, że w ubiegłym roku strażacy odnotowali znaczny (ponad 40-procentowy) spadek ilości pożarów (głównie małych), wzrosła za to liczba lokalnych zagrożeń – podtopień i powodzi, które miały miejsce na obszarze gmin Lelów, Koniecpol, Przyrów i Kamienica Polska.
Komendant w obecności wszystkich radnych odznaczył starostę częstochowskiego Andrzeja Kwapisza brązową odznaką „Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej” i podziękował mu za wieloletnią, dobrą współpracę. Podziękowania skierował także do Rady i Zarządu Powiatu, informując, że jego obecność na sesji jest ostatnim oficjalnym wystąpieniem w roli komendanta, gdyż na początku lutego kończy służbę w Państwowej Straży Pożarnej i odchodzi na emeryturę.
Starosta Kwapisz występując w imieniu władz powiatu wręczył  Z. Hibnerowi bukiet kwiatów i z złożył mu serdeczne życzenia. Podziękował komendantowi za wieloletnią pracę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie, a współpracę z nim ocenił jako wręcz wzorcową. Podkreślił jego profesjonalizm i zaangażowanie. Docenił także niezwykle skuteczną pomoc komendanta i jego podwładnych podczas zwalczania skutków powodzi i trąb powietrznych, jakie w ostatnich latach nawiedziły powiat częstochowski.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama