7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 stycznia 2014

List od Czytelnika: Skąd ta nominacja?

7 dni
Jeden z naszych Czytelników przesłał nam własną korespondecję, którą prowadzi z prezydentem miasta.
„Szanowny Panie Prezydencie,
W ostatnich dniach mianował Pan na stanowisko wiceprezydenta Miasta Częstochowy - Panią Wandę Kuklę.

Pani Kukla jest emerytowanym pracownikiem Urzędu Miasta Częstochowy. Przed nominacją na wiceprezydenta Miasta Częstochowy, Pani Kukla była Pana doradcą co do spraw ekonomiczno - biznesowych dla Miasta Częstochowy.
Jak podały lokalne media i Urząd Miasta Częstochowy na stronie internetowej, Pani Kukla ma dużo osiągnięć, co do doradzania w zagadnieniach ekonomiczno - biznesowych.

Jako mieszkaniec miasta Częstochowy mam jednak do Pana kilka pytań, odnośnie Pani Kukli:
1. W Częstochowie mamy wielu młodych ludzi i osób w średnim wieku (przed emeryturą), bardzo dobrze wykształconych, mających bardzo duże doświadczenie w doradzaniu ekonomicznym i prowadzeniu biznesu, a obecnie jednak bezrobotnych!
DLACZEGO PAN WIĘC POWOŁAŁ PANIĄ WANDĘ KUKLĘ NA STANOWISKO WICEPREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY DS. EKONOMICZNO-BIZNESOWYCH?

2. CZY PANI WANDA KULKA BĘDZIE POBIERAŁA WYNAGRODZENIE JAKO WICEPREZYDENT JEDNOCZEŚNIE POBIERAJĄC EMERYTURĘ?


Wiele osób z nas głosowało na Pana w ostatnich wyborach prezydenckich (samorządowych).
Obawiam się, że jednak w tegorocznych wyborach - wielu z nas będzie musiało się jednak poważnie zastanowić, czy wybrać Pana na drugą kadencję na urząd Prezydenta Miasta Częstochowy! A SZKODA!!!

Będę czekał od Pana na odpowiedzi na moje dwa pytania!

Z pozdrowieniami,
Czytelnik”.Komentarze (1)

10 stycznia 2014

No są to ewidentne jaja nie berety. Pokazują z jednej strony jakie wyobrażenie ma prezio Matyjaszczyk o „rozwoju miasta” czyniąc, nie ujmując, „księgową” odpowiedzialną za tę sferę działań administracji miejskiej. Pokazuje też jakie „bogate” zaplecze intelektualne stoi czy grzeje stołki przy Matyjaszczyku. Nic to nie zmieni, bo przecież w ostatnim roku kadencji wszystko już „pozamiatane”, a bieda jaka jest, taka i będzie. Nieudolność tej ekipy jest porażająca – kompletny brak jakiegokolwiek programu działań i celów jakie chce się osiągnąć – nie licząc walki z alkoholizmem i narkomanią oraz ulgami podatkowymi dla przedsiębiorców. Nie dziwi wtedy ogłoszenie w magistracie: „Wydział Rozwoju Miasta przypomina przedsiębiorcom o obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w każdym roku kalendarzowym w terminach do 31 stycznia, 31 maja, 30 września. Dla dochowania terminów koniecznym jest, aby opłaty znalazły się na koncie Urzędu Miasta Częstochowy najpóźniej w ww. dniach”. „Wydział Rozwoju Miasta” i zezwolenia na sprzedaż wódy i opłaty za zezwolenia na sprzedaż… tu nawet „księgowa” to zbyt wysokie kwalifikacje...


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama