7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 stycznia 2014

W Żarkach będzie się działo...!

7 dni
Dwa projekty z Gminy Żarki uzyskały dofinansowanie w ramach ostatniego konkursu z działania Małe Projekty z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zadania będą realizowane w 2014 roku.

Do ostatniego konkursu ogłaszanego przez Partnerstwo Północnej Jury Gmina Żarki zgłosiła dwa projekty. Jeden dotyczy organizacji imprezy promującej lokalne walory Miasta i Gminy Żarki, a drugi nawodnienia płyty boiska przy ul. Steinkellera w Żarkach. Do konkursu zgłoszono łącznie 24 projekty, z tego środków starczyło na 12 zadań. Wśród nich znalazły się żareckie propozycje.
- Chcemy wykonać nawodnienie boiska głównego przy ul. Steinkellera – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - Przy ulicy Steinkellera znajduje się kompleks sportowy z którego korzystają, rozgrywając mecze, zawodnicy z klubu LKS Zieloni Żarki. Drugi wniosek dotyczy organizacji imprezy: Dni Żarek w ostatni weekend czerwca 2014 roku. Z tych środków zostaną opłaceni kabaret w sobotni wieczór i gwiazda wieczoru w niedzielę.
Koszt inwestycji związany z nawodnieniem boiska wynosi: 36 289,48, kwota dotacji: 23 602,91. Koszt związany z organizacją imprezy sięga 76 578,08 kwota dotacji: 49 806,88.
Warto przypomnieć, iż w 2014 roku również z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich będą budowane siłownie zewnętrzne w następujących sołectwach: Ostrów i Wysoka Lelowska przy świetlicy, Kotowice przy punkcie przedszkolnym, Suliszowice przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi. Całość zadania: 76 875,00, w tym dotacja: 50 000,00.
W budżecie zaplanowano również inne zadanie finansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest to budowa boisk wielofunkcyjnych w sołectwach Przybynów, Zawada, Jaworznik, Kotowice. Koszt całkowity: 900 586,00 zł, w tym dotacja 400 586,00,
- Pół miliona złotych jest dokładanych z budżetu Miasta i Gminy Żarki – dodaje Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. 

przygotowała: Katarzyna Kulińska-PlutaKomentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama