7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

11 grudnia 2013

e-Podatki, czyli e-Deklaracje na sterydach

7 dni
Już za dwa lata czekają nas rewolucyjne zmiany przy składaniu PIT-ów. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie znajdą na swoim koncie w specjalnym internetowym Portalu Podatnika.

Z początkiem 2014 r. pełną para ruszy wdrażanie programu e-Podatki. Celem Programu, jest przekształcenie polskiej administracji podatkowej poprzez dostarczenie jej nowoczesnych narzędzi informatycznych.
W ciągu najbliższego roku większość zmian dotyczyć będzie samej administracji (tj. przebudowy systemów informatycznych). Choć pozytywne zmiany zauważą nowi przedsiębiorcy. Rejestrujący się w KRS zwolnieni zostaną z obowiązku dokonywania odrębnego zgłoszenie identyfikacyjnego w urzędzie skarbowym w zakresie danych objętych wpisem do KRS, zaś numer NIP nadawany będzie automatycznie po dokonaniu wpisu podmiotu do KRS – dzięki tym zmianom czas rejestracji ulegnie skróceniu o około 17 dni.
W 2015 czekają nas już rewolucyjne zmiany. Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej na swoich kontach w specjalnym portalu podatnika znajdą wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznania podatkowe. Takie zeznanie będą mogli od razu lub po uzupełnieniu informacji (np. o ulgach podatkowych) zaakceptować i przesłać elektronicznie do urzędu skarbowego.
W 2016 r. funkcjonalność portalu zostanie rozszerzona – po zalogowaniu się na konto w portalu każdy z nas będzie mógł znaleźć informacje na temat stanu swoich rozliczeń z administracją podatkową.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama