7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 listopada 2013

Wieczór Poezji w szkole w Borownie

7 dni
Miesiąc listopad kojarzy nam się z szarością, chłodem, mglistą poświatą krajobrazu, melancholią, długimi wieczorami, czasem na refleksję…

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego MASKA, absolwenci ZSP w Borownie oraz Biblioteka Publiczna w Borownie postanowili połączyć się i wspólnie zakłócić bieg niniejszych dni – oderwać od codzienności miłośników poezji, malarstwa, słowem - koneserów kultury. W Borownie odbył się wieczór poezji poświęcony wspomnieniom wspaniałej sylwetki Haliny Poświatowskiej, która jest obok Wisławy Szymborskiej najbardziej poczytną polską poetką oraz niegdyś uczącego w naszej szkole nauczyciela - Tadeusza Kowalskiego.
W podróży po ciepłych klimatach poezji Haliny Poświatowskiej uczestniczyli tacy goście jak: brat Haliny Poświatowskiej – Zbigniew Myga, krewny Tadeusza Kowalskiego – Wiesław Gawinek, autor publikacji „Listy mego Wuja” oraz przedstawiciele lokalnych władz.
Ponadgodzinny pokaz sprawił, że każdy z uczestników wieczoru, zupełnie niezauważalnie, został tak mocno wchłonięty przez świat poezji, że nikomu nie chciało się z niego wyjść. Pojawił się zachwyt, gorące oklaski, a wszystko dopełniły rozważania z krewnymi bohaterów, którzy po spektaklu nie kryli wzruszenia.


Weronika Rospędek

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama