7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 listopada 2013

Konferencja na temat biologizacji rolnictwa

Konferencja na temat biologizacji rolnictwa

7 dni
W gmachu Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie odbyła się II Śląska Konferencja: pn.: „Biologizacja rolnictwa - ProBiotechnologia w uprawach i hodowli, metody zwiększające bezpieczeństwo pracy i konkurencyjność rolnictwa”.

Na konferencję prócz fachowców w dziedzinie biologizacji rolnictwa, przybyli rolnicy-producenci rolni oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa w woj. śląskim. Prelegenci omówili pozytywne skutki stosowania ProBio Emów w przygotowaniu gleby do uprawy roślin oraz w chowie zwierząt. Szczegółowo omawiane było stosowanie ProBiotechnologii w uprawach warzyw, uprawach sadowniczych, gospodarstwach pasiecznych oraz przedstawiono jej pożyteczny wpływ na  środowisko naturalne. Poruszano tematy dotyczące m.in. ProBiotechnologii w ochronie środowiska; stosowania nawozów owczych Eko-Florian; wpływu preparatów pro biotycznych EmFarma, EmFarma Plus i własnych, na ograniczenie wzrostu i rozwoju pleśni szarej; siły rodnej gleby.
Na zakończenie spotkania głos zabrał Stanisław Gmitruk dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie, który korzystając z okazji przedstawił stan aktualnie prowadzonych działań w jednostce mu podległej i zarys WPR na lata 2014-2020. Dyrektor stwierdził także, iż zaprezentowane Biotechnologie są niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, a przedstawione zalety ich stosowania mogą spowodować, że znajdą one szerokie zastosowanie w rolnictwie województwa śląskiego.


Tekst i zdjęcia: Paweł Gliński

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama