7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 listopada 2013

CEMEX Polska - Liderem Bezpiecznej Pracy

CEMEX Polska - Liderem Bezpiecznej Pracy

7 dni
Podczas uroczystości towarzyszącej XVI konferencji Liderów Bezpiecznej Pracy CEMEX Polska otrzymał dyplom potwierdzający przyjęcie do Forum, jako firma prowadząca szczególnie aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy.

Uczestnictwo w Forum uzależnione jest od aktualnego stanu warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie oraz poziomu występujących zagrożeń i uciążliwości związanych z prowadzoną działalnością, a także stwarzanego przez nie ryzyka zawodowego, efektywności zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz  innych działań związanych z kształtowaniem warunków pracy.
Podczas konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy zorganizowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy wraz z CEMEX Polska nominację odebrały firmy: AQUA-Sopot Sp. z o.o., Mostostal Pomorze Sp. z o.o., Philips Lighting Poland S.A., PKP Energetyka S.A. ,PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Techno Marine Sp. z o.o. Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy w imieniu CEMEX Polska odebrał Tomasz Skibiński, Dyrektor BHP CEMEX Polska.
- Dla CEMEX Polska otrzymanie karty Lidera Bezpiecznej Pracy to nie tylko prestiż, ale również duże zobowiązanie do jeszcze większego angażowania kadry zarządzającej oraz aktywnych działań i inwestycji w ciągłe doskonalenie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy - mówi Tomasz Skibiński, Dyrektor BHP CEMEX Polska.
CEMEX reprezentuje branżę budowlaną, która charakteryzuje się występowaniem wielu zagrożeń
dla zdrowia i życia pracowników i jak wskazują statystyki – dużą liczbą wypadków przy pracy. Dlatego też bezpieczeństwo pracowników i podwykonawców jest dla CEMEX najwyższym priorytetem, według którego realizuje swoją działalność biznesową. Firma opracowała program Przywództwo w Zakresie Bezpieczeństwa Pracy mający na celu zwiększenie świadomości, odpowiedzialności i zaangażowania pracowników, osób dozoru oraz najwyższego kierownictwa w prewencję przeciw wypadkom.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama