7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

06 listopada 2013

SK bank w Częstochowie

SK bank w Częstochowie

7 dni
W obecności zaproszonych gości został oficjalnie otwarty oddział SK banku w Częstochowie. Największy bank spółdzielczy w Polsce ciągle się rozwija, uruchamiając placówki w kolejnych miastach.

W połowie października w przestronnym, nowoczesnym oddziale SK banku w Częstochowie zjawiło się wielu szacownych gości. Wśród nich można było dostrzec posłów na sejm Jadwigę Wiśniewską (PiS), Marka Balta (SLD), byłego posła Jacka Kasprzyka, a także byłego ministra zdrowia Marka Grabowskiego, zastępcę prezydenta Częstochowy Mirosława Soboraka, prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha, przedstawicieli okolicznych gmin, bankowości spółdzielczej, duchowieństwa, lokalnych mediów, a nawet pierwsi klienci tego oddziału. Bez przesady można powiedzieć, że lokal przy Alei NMP 41 dosłownie pękał w szwach. – Otwarcie nowego oddziału, to jak narodziny nowego dziecka. I jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele osób jest przy tych narodzinach obecne – powitał wszystkich prezes SK banku Jan Bajno. Wiceprezes Elżbieta Kubuj przypomniała o tradycji spółdzielczej SK banku, jego polskich korzeniach i w 100 procentach polskim kapitale. Do tego też nawiązuje trójkolorowa, biało-czerwono-zielona wstęga, której przecięcie symbolizowało otwarcie oddziału. Lokal poświęcili także ks. Stanisław Gębka, proboszcz Archikatedry Częstochowskiej, duszpasterz bankowców, ks. Ryszard Umański oraz ks. dr Henryk Niemiec z parafii pw. Andrzeja Boboli w Zawierciu-Marciszowie.
Oddział w Częstochowie rozpoczął działalność na początku października wraz z czterema innymi nowymi placówkami SK banku w województwie śląskim. Oficjalne otwarto je trochę później: 2.10 w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, 9.10 w Bytomiu i Gliwicach, jako ostatni ten w Częstochowie. Oznacza to, że obecnie SK bank dysponuje łącznie 37 placówkami w 24 miejscowościach w województwach mazowieckim i śląskim.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama