7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 października 2013

...do artykułu powyżej...

7 dni
Tajemniczy projekt uchwały i równie skryte uzasadnienie do niego, w zasadzie nikogo już nawet nie dziwią. To nie pierwszy raz, gdy władze miasta coś planują, ale nie bardzo wiadomo co (to znaczy wiadomo władzom miasta).  Decyzja leży jednak – przynajmniej na razie – w rękach radnych. Spytaliśmy, co o sprawie wiedzą.

Radny Jacek Krawczyk (PO), przewodniczący Komisji Infrastruktury i Ochrony Środowiska
- Będziemy o tę sprawę wypytywać na Komisji Infrastruktury. Ja mogę obiecać, że z tematem się zapoznam.

Radny Marcin Biernat (PO)
, przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego i Gospodarki
- W 2008 i 2009 roku były przymiarki do stworzenia projektu, który rozwiązałby problem domów pomocy dla osób starszych. W tym konkretnym przypadku, oferty Fundacji Atena i spółki ArtHauss, mam wrażenie, że chodzi przede wszystkim o interes. Poza tym, mam ograniczone zaufanie do tego, co podpisuje zastępca prezydenta Marszałek.

Radny Janusz Danek (SLD)
, przewodniczący Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej
- Z tego co mi wiadomo, ten nowy projekt, który chce realizować oferent będzie wdrażany ze środków unijnych i państwowych.

Radni nie wiedzą nic, ale z pewnością pełną orientację mają urzędnicy.

Adrian Staroniek, naczelnik Wydziału Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych
- Zgłosiła się do nas, do miasta firma i fundacja, że chciałyby wybudować osiedle rodzinnych domów pomocy społecznej. Faktem jest, że wciąż brakuje w obecnie istniejących placówkach pomocy społecznej, miejsc dla osób starszych. Już rok temu poszukiwaliśmy rozwiązań tego problemu. Projekt Fundacji Atena zakłada, że w 11 domkach mieszkałoby po siedmiu podopiecznych wraz z jednym opiekunem. Pyta pani, jakie będą koszty dzierżawy – odpowiadam nie wiem, trzeba pytać w Wydziale Mienia.

Małgorzata Grabowska, zastępca naczelnika Wydziału Mienia
- Nie chciałabym się wypowiadać z tej sprawie. Nie mamy jeszcze operatu szacunkowego, więc nie możemy nic powiedzieć o stawkach dzierżawy. Umowa będzie obwarowane wieloma warunkami, np. określony będzie czas rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Pyta pani, czyje będą wybudowane domy? No..., będą własnością inwestora.

Bez komentarza.


Renata R. Kluczna

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama