7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

09 października 2013

Platforma Obywatelska - podzielona

7 dni
Stało się. Na czele powiatowych struktur PO stanął Andrzej Szewiński - to już wiemy. W poniedziełek lokalni działacze zdecydowali o tym, kto jeszcze zasiądzie w Zarządzie Rady Powiatu. Koło numer 2, pod przewodnictwem posłanki Izabeli Leszczyny w zasadzie się już nie liczy.

Niektórzy nazywają to "rzezią niewiniątek", inny pragmatyzmem młodych działaczy Platformy. Tak czy siak, na 12 członków Zarządu powiatowej PO, aż 10 wywodzi się z Koła numer 1 (do niedawna pod kierownictwem posłanki Haliny Rozpondek, obecnie senatora Andrzeja Szewińskiego). Można by rzec, że senator zgarnął wszystko - rządzi Platformą w mieście i w powiecie. Podczas ostatniego spotkania wybrano wiceprzewodniczących Szewińskiego w powiecie. Zostali nimi: Halina Rozpondek, Izabela Leszczyna (Koło nr 2), Przemysław Wrona. Do Zarządu wszedł również poseł Grzegorz Sztolcman (Koło nr 2). I to by było na tyle, jeśli chodzi zwolenników Leszczyny. Odsunięci zostali radni: Marcin Biernat i Jerzy Zając, nie wspominając już o innych działaczach PO, dotychczas wspierających posłankę - wiceminister.

To, że PO się podzieliła wiadomo było od dawna, chociaż lokalni przedstawiciele dwóch kół PO uparcie zaprzeczali. Wybory do struktur powiatowych, ujawniły całą prawdę. Co to jednak oznacza dla zdegradowanych działaczy i sympatyków Platformy z Koła numer 2? Decyzyjność w sprawie list wyborczych będą mieli wyłącznie członkowie Koła numer 1. Z pewnością pojawią się nowe nazwiska, a "starzy" członkowie zginą w tłumie. Dla przykładu, Biernat i Zając mają niewielkie szanse ponownie znaleźć się w Radzie Miasta, chyba że włożą worek pokutny i przepiszą się do Koła numer 1.


red.

Komentarze (2)

09 października 2013

Poczekam jeszcze chwilę - zabawa w kółka nr 1 i 2 trwa - zajęcie w sam raz dla chłoptasiów i chłoptasiówien z piaskownicy. Koalicję z SLD - byle do koryta - to może się opłacać paru ćwierćinteligentom i tylko na krótki czas. A cena takiego kroku może być wysoka. Jeśli ta grupa "obywatelska" nie zbierze się sobie w najbliższym czasie i nie da pozytywnych sygnałów do dotychczasowych sympatyków i potencjalnych wyborców to może liczyć na mniej niż zero. Nikt przytomny na gówniarstwo spod znaku Sabata z żoną i teściową nie zagłosuje. Częstochowska PO dalej marnotrawi czas... Szkoda.


09 października 2013

nu tiepier dawaj maładcy w koaliciju z elesde


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama