7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

30 września 2013

Szpital na Parkitce: Komunikat prasowy

7 dni
"Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie informuje, że w dniu 26 września 2013 r. grupa 140 lekarzy złożyła wypowiedzenia umów o pracę, ze skutkiem na koniec roku.
Dyrekcja wyraża zdziwienie, gdyż złożone wypowiedzenia nie zawierają skonkretyzowanego powodu takiej decyzji.

Szpital wypłaca wynagrodzenia w terminie, również terminowo wypłaca wynagrodzenia spółkom, które obsługują dyżury szpitalne. Dyrekcja nie prowadzi zwolnień grupowych. Szpital jest w trakcie  restrukturyzacji, która przynosi zakładane efekty finansowe i organizacyjne.
Ponadto z informacji przekazanych przez zwalniających się lekarzy wynika, że są stronami porozumienia, które pod rygorem kary finansowej zobowiązało się działać solidarnie w zakresie ewentualnych postulatów dotyczących złożonych wypowiedzeń.
Obecnie dyrekcja Szpitala podejmuje wszelkie działania w celu zabezpieczenia świadczeń medycznych dla obecnych i przyszłych pacjentów Szpitala, po rozwiązaniu się umów z lekarzami, którzy złożyli ww. wypowiedzenia.
Na chwilę obecną Szpital pracuje w normalnym trybie i udziela świadczeń medycznych na bieżąco bez żadnych zakłóceń.

Jarosław Madowicz
dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie".Komentarze (1)

30 września 2013

Czy aby napewno nie wiadomo o co chodzi? Przecież w szpitalu aż huczy i każdy postronny może w jakiś sposób dowiedziec sie, a Pan Dyrektor nie wie o co chodzi? Dziwne.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama