7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

19 września 2013

Saints po raz pierwszy w play-offach

Saints po raz pierwszy w play-offach

7dni
W niedzielę 22 września o 14:00 Saints Częstochowa zagrają po raz pierwszy w historii klubu w fazie play-off. Ich przeciwnikami będą Devils B Wrocław. Wysoka stawka meczu - wygrana drużyna awansuje do półfinału a przegrana traci szansę walki o finał - zapowiada niezwykłe emocje. 

W tym sezonie oba zespoły już raz się spotkały. Święci odnieśli wówczas zwycięstwo. Mimo tego nie stawia ich to w roli faworytów. Dzięki temu spotkanie zapowiada się interesująco.

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Devils B Wrocław pokonali Broncos Sucha Beskidzka. Wynik 54:0 pokazuje jak groźnym rywalem jest drużyna z Dolnego Śląska. W ich grze ofensywnej dominują akcje podaniowe. Silnym punktem drużyny jest Krzysztof Wydrowski, który w tym spotkaniu przeprowadził aż osiem akcji punktowych. Nadmieńmy że Diabły dostały się do play-off jako „lucky looser”.

Tegoroczny sezon dla Świętych bezapelacyjnie zalicza się do niezwykle udanych. Zwycięstwo odniesione nad Silvers Olkusz tylko umacnia ich na pozycji lidera. Częstochowianie nie pozostawili złudzeń gościom. Od samego początku twarda gra defensywy oraz skuteczny atak zaowocowały wynikiem 38:0. Wysokie miejsca zawodników Świętych w rankingach indywidualnych potwierdzają pierwszoligowe aspiracje drużyny.

Częstochowa po raz kolejny organizuje mecz futbolu amerykańskiego. Spotkania na stadionie lekkoatletycznym zyskały wysokie uznanie w oczach mieszkańców ale także PLFA 2. Oprócz ciekawego widowiska zapewnione są atrakcje dla najmłodszych. 


Red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama