7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

03 lipca 2013

Jak kupić radnego (29)? Ewelina Balt (SLD) pod lupą

Jak kupić radnego (29)? Ewelina Balt (SLD) pod lupą

7 dni
W tym tygodniu prezentujemy ostatnią bohaterkę naszego cyklu "Jak kupić radnego?".
Jest nią Ewelina Balt z SLD, młoda wiekiem a także stażem w Radzie Miasta, żona posła Balta. Mandat radnej objęła niedawno bo dopiero w kwietniu, po Januszu Adamkiewiczu, który zrezygnował z tej funkcji na rzecz zarządzania częstochowskim pogotowiem.

O radnej Ewelinie Balt niewiele można powiedzieć. Skoro radną trudno rozliczyć z osiągnięć dla Częstochowy, udajemy się do źródła z pytaniem o pomysł na miasto. W odpowiedzi usłyszeliśmy: - Chce Pani o kochankach mojego męża rozmawiać? Nie mam nic do powiedzenia! – urwała rozmowę. Ponieważ radna sama wywołała temat, to Czytelnikom należy się kilka słów wyjaśnienia. Jakiś czas temu w samym sercu SLD krążyła plotka o zażyłej znajomości małżonka radnej, posła Balta, z jego młodziutką pracownicą biura. Może to tylko zawiść przemawiała przez innych, gdy asystentka parlamentarzysty w zawrotnym tempie pięła się po szczeblach kariery politycznej (od członkini Federacji Młodych Socjaldemokratów do wiceprzewodniczącej śląskiego SLD). Nieważne, temat ewentualnych kochanek odsuwamy na bok...

Przeglądając oświadczenie majątkowe radnej, natrafiamy na kilka ciekawych informacji. Pani Balt nie posiada żadnych nieruchomości, innymi słowy mieszka w domu męża. To rzecz jasna nie grzech, zwłaszcza, że odłożyła imponujące środki pieniężne (w walucie polskiej: 247 tys zł, 1 tys. dolarów, 500 euro oraz akcje o wartości 211 tys. zł). Te zasoby są wprawdzie tylko w połowie jej własnością z racji wspólnoty małżeńskiej, ale i tak, gdyby radna nagle potrzebowała czterech kątów, to każdy bank z przyjemnością udzieli jej kredytu.

Dochody pani Balt w ostatnim czasie znacznie wzrosły – od grudnia ubiegłego roku zasiada w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Techniczno-Handlowo-Usługowego Interpromex Sp. z o.o. w Będzinie. Radna pobiera także wynagrodzenie z częstochowskiej spółki Oczyszczalnia Ścieków "Warta", w której zajmuje się koordynacją inwestycji. Pracuje także w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Częstochowie. Dieta radnej jest więc do tego wszystkiego zaledwie dodatkowym dochodem. Ale na tym nie koniec... Radna Balt od lat związana jest z Politechniką Częstochowską, gdzie także jest zatrudniona.

Skoro przy Politechnice jesteśmy... Tu właśnie Ewelina Balt (Turlej) jako studentka, a przede wszystkim działaczka w uczelnianych strukturach SLD, zawarła znajomości, które dziś procentują. Dziesięć lat temu, od razu na pierwszym roku studiów, weszła w z skład zarządu Klubu Uczniowskiego AZS Politechniki Częstochowskiej obok Krzysztofa Matyjaszczyka, Marka Balta i Stefana Nowaka.

Nie dla wszystkich doba ma 24 godziny... Pani Balt prócz licznych stanowisk zawodowych piastuje także funkcję przewodniczącej Stowarzyszenia „Wybierzmy przyszłość”, które – tak na marginesie – otrzymało w tym roku dotacje z urzędu miasta (osiem konkursów).

Ku sprawiedliwości – Ewelina Balt ma dość bogate, w funkcje i zaszczyty, CV. Znacznie trudniej o wymierne efekty jej działań, chyba że spojrzymy przez pryzmat zarobków – i tu efekty rzeczywiście są imponujące. Bez mała 50 tysięcy złotych osiągnęła pani Balt z tytułu działalności zarobkowej (niestety z oświadczenia majątkowego nie wynika, za jaki okres). Tak czy siak, do dotychczasowych dochodów dojdzie radnej dieta za zasiadanie w Radzie Miasta.

Wiek: lat 29.
Wykształcenie: inżynier produkcji po wydziale zarządzania (Politechnika Częstochowska), doktorantka inżynierii środowiska.
Stan cywilny: mężatka.
Zawód małżonka: poseł.
Radna z okręgu: Błeszno, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Lisiniec, Podjasnogórska, Stradom.
Kadencja: pierwsza (od kwietnia 2013).
Członek komisji: skarbu, infrastruktury i ochrony środowiska, rozwoju regionalnego i gospodarki.


Renata R.Kluczna

Komentarze (11)

07 września 2016

A ja tam nie lubie postkomunistow i tyke!


07 września 2016

I was just looking at your Jak kupić radnego (29)? Ewelina Balt (SLD) pod lupą :: Tygodnik Regionalny 7 Dni site and see that your site has the potential to get a lot of visitors. I just want to tell you, In case you don't already know... There is a website service which already has more than 16 million users, and most of the users are interested in websites like yours. By getting your website on this network you have a chance to get your site more visitors than you can imagine. It is free to sign up and you can find out more about it here: http://v-doc.co/nm/txxrz - Now, let me ask you... Do you need your website to be successful to maintain your business? Do you need targeted traffic who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your site? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your site on the network I am describing. This traffic network advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the network before paying anything at all. All the popular sites are using this network to boost their readership and ad revenue! Why aren't you? And what is better than traffic? It's recurring traffic! That's how running a successful website works... Here's to your success! Find out more here: http://rb2.in/4nS


13 listopada 2014

ta baba jest poprostu zachłanna, powinno sie takie babsztyle tepić i izolować od ludzii, a nie glosowac na nie. to skandal zeby to babsko wygladajace jak julia tymoszenko byla we wladzach miasta?


15 lipca 2014

Tutaj piosenka o Pani radnej "10 etatów mam" http://www.youtube.com/watch?v=QxK26Q8q1lA


02 kwietnia 2014

Skandal! Lewica się upodliła i już!


17 lutego 2014

nie wiem jakim cudem pani ewelina balt jest radna dzielnicy dzbow skoro nie zna naszych potrzeb nic ale to nic nie robi by ulatwic nam zycie w tym zadupiu zapomnianym przez miasto napewno nikt juz jej nie wybierze


01 października 2013

boli jak pasztet pasztetowi męża paszteci


04 lipca 2013

Mam pytanie jaki jest średni czas oczekiwania na posadę samorządową od chwili zapisania się do SLD. Mnie wystarczy jeden etat. Chociaż jak widać w miarę jedzenia apetyt rośnie.


04 lipca 2013

Przerażające jest ile posadek zajmują działacze SLD w Częstochowie. A to dopiero dwa lata od wyborów. Pani Balt kilka pensji z budżetu samorządowego Prezydent Matyjaszczyk jak widać z tego samego rozdania pensja Prezydenta Częstochowy i członka rady nadzorczej Wodociągów Częstochowskich. To wszystko bardzo śmierdzi. Niestety lepszy jest ktokolwiek od kolesiostwa SLD. Pan przewodniczący Rady Miasta Wolski też na pewno dba o interesy swojej firmy Pan-Gaz w Częstochowie. Jak idzie do Wodociągów swoich zleceniodawcy ów to na pewno jako przewodniczący rady miasta a interesy swojej firmy też załatwi,


04 lipca 2013

Uważam że Pani Renata R.Kluczna ''odwala'' kawał dobrej roboty. Dzięki takim artykułom można bliżej ''poznać'' radnych i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np.jaką mają wizją dla naszego miasta - Częstochowy (''... udajemy się do źródła z pytaniem o pomysł na miasto. W odpowiedzi usłyszeliśmy: - Chce Pani o kochankach mojego męża rozmawiać? Nie mam nic do powiedzenia! – urwała rozmowę''). To co mnie bulwersuje,to sytuacja w której radni pracują w miejskich spółkach.Na szczęście do wyborów bliżej niż dalej. Ja osobiście w chwili obecnej jestem już raczej BYŁYM wyborcą SLD.


03 lipca 2013

Nie interesuje mnie życie prywatne państwa Baltów. Pan Balt może mieć sto jeden nałożnic z SLD i spoza sojuszu, pani Balt w poszukiwaniu satysfakcji może być odwiedzana przez stu dwóch absztyfikantów. Nic mi do tego. To ich absolutnie prywatna sprawa. Umiarkowanie interesuje mnie działalność publiczna posła i radnej – bo koń, a właściwie para koni, jaka jest, każdy widzi. O radnej Balt Ewelinie, o jej widzeniu problemów miasta do rozwiązania, niewiele można powiedzieć. To dopiero początek działań w nowej roli rajczyni, ale reakcja na próbę zapytania, skierowaną doń przez dziennikarkę znanego częstochowskiego tygodnika „7 dni” – „- Chce Pani o kochankach mojego męża rozmawiać? Nie mam nic do powiedzenia!”, może wskazywać, że rad. Balt Ewelina żyje w wibrującym, długotrwałym stresie albo też cierpi z nadmiernego przepracowania. W świetle podanych w artykule faktów jedno można powiedzieć bez cienia wątpliwości – ta pani potrafi zarabiać, ta pani nie zginie… a przecież dopiero „dochodzi”… Szczyty jeszcze przed nią. Choć z drugiej strony życiowe historie osobników z postpolitycznego półświatka wskazują, że wchodząc zbyt szybko nie na swoje miejsce, bywa, można też – spadając – skręcić sobie kark… Ale ubi periculum, ibi lucrum – gdzie niebezpieczeństwo, tam zysk.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama