7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

28 czerwca 2013

W poniedziałek - nadzwyczajna sesja Rady Miasta

7 dni
Radni miejscy mają się spotkać w poniedziałek około godziny 15. na nadzwyczajnej sesji. Tematem spotkania będzie sprawa "śmieciowa". Głównym powodem zebrania są... pieniądze.

Co dziś wiemy - prawie - na pewno? Konsorcjum Strach nie podpisało umowy z miastem na wywóz śmieci, mimo iż firma wygrała przetarg. Magistrat zwrócił się więc do pozostałych uczestników przetargu z zapytaniem o przejęcie zlecenia. Sita odmówiła. Firma Remondis natomiast wyraziła zainteresowanie. By jednak mogło dojść do podpisania umowy radni muszą uchwałą podnieś kwotę za wywóz odpadów z terenu miasta, która zmiejszona została na czwartkowej sesji po tym, gdy zdawało się prawie pewnym, że firmą obsługującą będzie konsorcjum Strach. Ci ostatni złożyli zwycięską ofertę na kwotę ponad 16 mln zł. Miasto wstępnie - przed przetargiem - zarezerwowało 30 mln. Nie było więc potrzeby bukować w budżecie aż tak wysokiej kwoty. Podczas ostatniej sesji zmniejszono ją. Teraz konieczne są kolejne zmiany, zwiększenie kwoty, gdyż Remondis w ofercie przetargowej zażądał 26 mln zł. Radni w czasie nadzywaczajnej sesji podejmą stosową uchwałę. 


red.

Komentarze (2)

30 czerwca 2013

Rozwiązanie tej sprawy jest tylko jedno-unieważnić przetarg ,podzielić miasto na sektory i ogłosić nowy przetarg przez miasto.Niestety wszystko zło już się stało bo ceny ujawnione i w nowym przetargu już konkurencji nie będzie tylko kalkulacja i spekulacja.Bezwzględne odebrać pełnomocnictwo do przetargu tym ludziom z wysypiska.Osoba która zdecyduje o podpisaniu umowy z Remondisem byłaby szaleńcem.


30 czerwca 2013

Czy Urząd Miasta zwrócił Sicie wadium? Firma powinna być zobowiązana 2 miesiące ofertą przetargową. Jeżeli nie chce podpisać umowy to miasto powinno zatrzymać wadium 800 tyś złotych. W związku z wynikła sytuacją powinien zostać rozpisany ponowny przetarg.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama