7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 czerwca 2013

Z ostatniej chwili - firma Strach nie podpisała umowy na wywóz śmieci...

7 dni
Sie narobiło... Od rana (czwartek - 27.06.) władze miasta Częstochowy negocjowały szczegóły umowy na odbiór śmieci, z konsorcjum Strach, które wygrało przetarg. Po kilku godzinach rozmów i wczytywaniu się w punkty umowy, przedstawiciele firmy opuścili urząd, zabierając ze sobą swoją kopię umowy. Mieli wrócić na jej podpisanie do godziny 15.30. Nie wrócili.

W urzędzie miasta Częstochowy od dwóch godzin mamy stan nadzwyczajny. Służby prezydenta zastanawiają się, czy brak przedstawicieli konsorcjum Strach na podpisaniu umnowy o odbiór śmieci oznacza odmowę firmy czy może jedynie celowe przeciąganie tematu dla "zrobienia wrażenia". Tak czy siak urzędnicy przygotowują działania awaryjne. Prezydent zapowiedział, że właśnie opracowywane są różne warianty. Ton wypowiedzi sugeruje, iż do podpisania umowy z firmą Strach raczej już nie dojdzie. Magistrat rozpatruje ewentualność zgłoszenia się do firm obecnie obsługujących mieszkańców Częstochowy z prośbą o wydłużenie okresu wywożenia śmieci. Kolejny wariant dotyczy wyłonienia nowej firmy z wolnej ręki.

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że 1 lipca wypada już w przyszłym tygodniu. Blokowiska pozbawione kontenerów i wywozu odpadów zaczną gromadzić odpady wokół śmietników. Nie trudno wyobrazić sobie, co zdarzy się w ciągu dwóch, trzech dni. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż spółdzielnie mieszkaniowe, a także właściciele domów jednorodzinnych nie mogą samodzielnie podpisać umowy na odbiór śmieci. Zgodnie z ustawą od 1 lipca wszystkie odpady są miasta Częstochowy i tylko ono podpisawywać może jakiekolwiek umowy.  


red.

Komentarze (1)

27 czerwca 2013

A ja wciąż nie rozumiem, czemu próbuje się zmieniać coś co funkcjonuje w miarę dobrze od wielu lat... A co do przetargów z jedynym kryterium ceny - to chyba czas coś zmienić bo jeżeli tylko cena gra rolę to albo pada firma wygrywająca przetarg albo kupujący jest oszukiwany (niska jakość, zamienniki z chińskiej fabryki itd...) Co do śmieci - to aż "strach" się bać co będzie :)


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama