7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 czerwca 2013

Matyjaszczyk przewodniczącym Rady Nadzorczej Wodociągów

Matyjaszczyk przewodniczącym Rady Nadzorczej Wodociągów

7 dni
Prezydent Częstochowy został reprezentantem Związku Komunalnego w Radzie Nadzorczej Wodociągów - pełni w niej funkcję przewodniczącego. Obok niego w Radzie zasiedli koledzy z SLD i Politechniki Częstochowskiej.

Rada Nadzorcza składa się z sześciu członków. Zgodnie z Regulaminem spółki dwóch członków Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego Spółka Akcyjna wyznacza Prezydent Miasta Częstochowy, a jednego członka wyznacza odpowiednio Wójt/Burmistrz Gminy- uczestnik Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji. Nowo wybrany skład zmienił się tylko w połowie.
Kandydaturę Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) na członka Rady Nadzorczej spółki zgłosił wójt gminy Mykanów – Krzysztof Smela. Prezydent Częstochowy jest obecnie przewodniczącym Rady.
Zastępcą przewodniczącego po raz kolejny została Janina Miglus (SLD), radna gminy Starcza.
Sekretarzem został Paweł Mięsowski, absolwent Politechniki Częstochowskiej.
Paweł Pawlak i Ireneusz Tondera to SLD-owcy przywiezieni z Warszawy - w Radzie Nadzorczej częstochowskich Wodociągów są już drugą kadencję. Ostatnim członkiem Rady jest Jarosław Łapeta - pracownik Politechniki Częstochowskiej, przewodniczący Rady Gminy Kłomnice i inspektor w Urzędzie Gminy Mykanów.

Dla porównania - poprzedni skład Rady Nadzorczej (2011-2013):

Paweł Pawlak - Przewodniczący Rady
Janina Miglus – Z-ca Przewodniczącego Rady
Krzysztof Przytuła – Sekretarz Rady
Zofia Kuśmierska – Członek Rady
Ireneusz Tondera – Członek Rady
Norbert Komar - Członek Rady

 


Red.

Komentarze (3)

26 czerwca 2013

Brawo Denver,twoje wypowiedzi to cenna wiedza dla społeczeństwa obywatelskiego /mam nadzieję że w cz-wie też się obudzi/


21 czerwca 2013

Dojenie kasy miasta trwa. Chodzi tylko o to by Matyjaszczyk miał dochody pieniężne dwuskładnikowe jak większość pasożytujących na publicznej kasie, którą fundujemy naszymi opłatami, czynszami i podatkami, żeby „wybrańcy” i kolesie „wybrańców” mogli „godnie” żyć. Dochody Matyjaszczyka wyniosły w 2012 – 160 027 zł (wynagrodzenie w Urzędzie Miasta). A niejakiego Szczeszka Pawła − z nadania PISu wiceprezesa zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie − 174 827 zł (ok. 135 tys. z Agencji Rozwoju Regionalnego plus ok 40 tys. za zasiadanie w radzie nadzorczej RADPEC; ARR - Gmina Miasto Częstochowa - 4136 akcji, 10 340 000 zł, 100% udziału w kapitale Spółki). Jeszcze ciekawsza jest wynagrodzona pracowitość Marcina Janusza Kozaka – prezesa zarządu tejże częstochowskiej ARR – w 2012 jego dochody to ok. 190 tys zł (ok. 171 tys. plus 6,7 tys . (komisja rewizyjna SM Północ) plus 7 tys. Politechnika Częstochowska plus 5,2 tys. zł z ¼ etatu doradcy prezydenta Matyjaszczyka). Dla porządku i porównania dochody viceprezydentów w 2012: Marszałek Jarosław − 212 tys. zł (144 tys. zł wynagrodzenie w Urzędzie Miasta plus 68 tys. zł za członkostwo w zarządzie Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji i zasiadanie w radzie nadzorczej oczyszczalni ścieków „Warta”) Soborak – 194 tys. zł (ok.153 tys. zł wynagrodzenie w Urzędzie Miasta plus ok. 41 tys. zł za zasiadanie w radzie nadzorczej MPK Częstochowa) Koperski − 187 tys. zł (ok.147 tys. zł wynagrodzenie w Urzędzie Miasta plus ok. 40 tys. zł za zasiadanie w radzie nadzorczej CzPK w Sobuczynie) No chyba, że Matyjaszczyk będzie zasiadał w tej radzie nadzorczej bez wynagrodzenia? PS Panie Wiatrak, pan teraz rozumiesz dlaczego „chłopcy” do pana nie dzwonią po radę? „Socjalizm − tak, wypaczenia – nie”. „Socjalizm jest to ustrój, który... ech!, co tu dużo mówić! Socjalizm jest to naprawdę dobra rzecz”.


21 czerwca 2013

Ciekawe czy ucierpią na tym wykonacy bo mają tak wygodnie z Panem Frymusem.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama