7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

14 czerwca 2013

Wolne Konopie zapraszają

7 dni
Inicjatywa Wolne Konopie Częstochowa coraz prężniej aktywuje się w naszym mieście. Dziś  organizuje spotkanie edukacyjno-rozrywkowe „W atmosferze Wolnego Dymu”. W programie m.in. projekcja filmu „Trawka – zielona gorączka”, krótkie szkolenie edukacyjne „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz - zażyj dawkę swoich praw” oraz koncerty muzyczne.

Inicjatywa Wolne Konopie Częstochowa zainaugurowała swoją działalność w zeszłym miesiącu: najpierw na facebooku, potem akcją z tabliczkami na trawnikach z napisem „SZANUJ ZIELE”. Teraz organizuje imprezę o charakterze edukacyjno-kulturalnym. 
W programie:
- wyświetlanie filmów o tematyce konopnej,
- rozdawanie wolnokonopnych gadżetów,
- możliwość formalnego wstąpienia w szeregi Wolnych Konopi Częstochowa,
- dowiesz się, co zrobić, kiedy zostaniesz pojmany przez system,
- prezentacja lokalnych środowisk artystycznych, firm i marek zaangażowanych w nasze działania,
- przewodnią muzyką będzie RAP i REGGAE. Rezydentem imprezy jest METROWY.

Impreza odbędzie się już dzisiaj (14 czerwca) o godz. 19.00  w Galerii Teatr from Poland.
Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na rzecz racjonalnej polityki narkotykowej. 


Red.

Komentarze (1)

14 czerwca 2013

Bieda, przemoc, trudne warunki życia, iluzje rajów dostępnych, "narkobiznes", bywa, przedawkowanie, śmierć... Jaką zatem obrać strategię w polityce społecznej, aby zbliżyć się do rozwiązania problemu? Czy mają rację ci, którzy twierdzą, że politykę represji należy zastąpić programem redukcji szkód ? "Filozofia harm reduction odrzuca bowiem idealistyczne mrzonki o na rzecz realistycznego założenia, że nielegalne substancje psychoaktywne były, są i będą, należy więc nastawić się na minimalizację ryzyka związanego z ich użytkowaniem"? Zjawisko narkotycznego uzależniania się ludzi, jak dowodzi praktyka życia społecznego, jest permanentne i chronicznie występuje w większości społeczeństw. Stąd niezbędne są edukacja,szeroki dostęp do terapii i idące za nimi wsparcie socjalne...


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama