7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

11 czerwca 2013

Remondis i Sita kwestionują przetarg na odbiór śmieci

7 dni
Remondis i Sita odwołały się od decyzji wyboru w drodze przetargu firmy odbierającej odpady komunalne. Niezależnie od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, konsorcjum Strach - na podstawie umowy wstępnej z CzPK - ostro przygotowuje się do obsługi miasta.

Dziś Zarząd CzPK w Sobuczynie miał gości. Wprawdzie nie byli zapowiedziani, ale - jak przyznają pracownicy wysypiska - zaskoczenia nie było. Przedstawiciele dwóch firm (uczestnicy przetargu na obsługę wywozu śmieci od mieszkańców Częstochowy) złożyli odwołanie. Pierwsza z firm - Remondis, oskarża konsorcjum Strach i Sitę o stosowanie rażąco niskich cen. Drugie odwołanie złożyła Sita, której zdaniem - konsorcjum Strach niedopełniło warunków specyfikacji. Tym samym Sita kwestionuje potencjał techniczny Strachów. 

Odwołania trafią do Krajowej Izby Odwoławczej. To ona podejmie decyzję o poprawności bądź nie przeprowadzonego w Częstochowie przetargu. By nie tracić czasu CzPK zamierza podpisać w konsorcjum Strach umowę wstępną. Promesa ma umożliwić wyłonionej firmie na działania przygotowawcze do obsługi miasta w odbiorze odpadów już od 1 lipca, niezależnie od toczącego się postępowania odwoławczego Remondisu i Sity.  


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama