7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 czerwca 2013

Prokuratura zbada "aferę śmieciową" na wniosek wojewody

7 dni
Kilka dni temu niektóre firmy zabrały częstochowianom pojemniki na śmieci. Czy miały do tego prawo? W tej sprawie Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk wystosował dziś pismo do prokuratury rejonowej.

Od tygodnia w Częstochowie trwa śmieciowe zamieszanie - niepokorne firmy zabrały swoim klientom pojemniki na odpady. Oburzenie i bezradność ludzi odbiły się echem w województwie śląskim. Tą sytuacją zaniepokoił się sam wojewoda i w efekcie złożył pismo w prokuraturze. Obawia się, że brak pojemników na śmieci może ściągnąć przed częstochowskie posesje szczury, a tym samym - niebezpieczeństwo epidemiologiczne. Wojewoda prosi prokuraturę o wyjaśnienie sprawy pod względem zgodności z prawem, ale na razie nie wnosi zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

 


Red.

Komentarze (1)

07 czerwca 2013

Jestem pełen podziwu dla bohaterstwa wojewody Łukaszczyka Zygmunta - inwazja szczurów i epidemie to średniowiecze, a mnie się marzy odrodzenie i nowe oświecenie. Sytuacja jest groźna, sam widziałem wypasionego szczura jak zwiewał ze zdobyczą - chyba krewetki - na Wieluńskiej. Na prokuraturę bym nie liczył. Oni są na offie.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama