7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

20 kwietnia 2013

Kto zostanie nowym prezesem?

7 dni
W ZGM znowu szykują się zmiany personalne na najwyższym szczeblu. To już kolejna modyfikacja w zarządzie w ciągu ostatnich 2 lat.

Spółka ZGM nie ma szczęścia do prezesów. Zaledwie we wrześniu 2012 roku, po niespełna półtora roku rządów, ze stanowiskiem pożegnał się Leszek Baryła (zastąpił Ludwika Madeja). Baryła odszedł w niesławie po tym, gdy jedna z pracownic oskarżyła go o molestowanie. Baryłę zastąpił Zbigniew Sosiński (były zastępca prezydenta Częstochowy za czasów Ewy Janik z SLD, potem m.in. wiceprezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Wcześniej w latach 90. piastował stanowisko zastępcy dyrektora, a później zarządcy komisarycznego w Wykromecie. Miał też własną firmę. Oczywiście absolwent Politechniki Częstochowskiej).

Zbigniew Sosiński w minionym tygodniu złożył wypowiedzenie. Nikt z ZGM nie chce sprawy komentować.  Oficjalna wersja o powodach rezygnacji Sosińskiego najprawdopodobniej podana zostanie w poniedziałek, po powrocie Matyjaszczyka i Marszałka z targów inwestycyjnych. Wśród pracowników spółki huczy jednak od plotek.

Niezależnie od przyczyn ustępienia obecnego prezesa ZGM to już kolejna nominacja, która cieniem kładzie się na rządach sldowskiej władzy Krzysztofa Matyjaszczyka. 
red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama