7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 lutego 2013

Kampania społeczna z atrakcjami

Kampania społeczna z atrakcjami

7 dni
W pierwszych dniach lutego ruszyła społeczna kampania „Zostaw swój 1 procent podatku w Częstochowie”. W jej promocję żywo zaangażował się magistrat, przygotowując atrakcyjne wydarzenia, w których udział jest bezpłatny. W związku z tym będziemy mogli pojeździć zabytkowym tramwajem oraz skorzystać z bogatej oferty warsztatowej.  

Podczas kampanii przedstawiciele lokalnych organizacji pożytku publicznego (OPP) zachęcają mieszkańców Częstochowy do przekazywania odpisu podatkowego właśnie im, a nie organizacjom ogólnopolskim. Za promocyjną kampanię „Zostaw swój 1 procent podatku w Częstochowie” odpowiada Biuro Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych. Na stronach www.czestochowa.pl oraz www.ngo.czestochowa.pl udostępniony jest darmowy program e-pit 2012 wraz z listą Częstochowskich OPP. Hasło przewodnie kampanii brzmi: „Ciebie nic to nie kosztuje, a może pomóc komuś bardzo potrzebującemu!”.
Przejażdżka zabytkową „eNką”
W sobotę, 23 lutego, będziemy mieli okazję, aby przejechać się zabytkowym tramwajem - „eNką”. W dodatku za darmo. Tramwaj wyjedzie na tory o godzinie 10.50 i będzie się poruszał na trasie: Zajezdnia Raków – Pętla przy Fieldorfa Nila – Zajezdnia Raków do godziny 15.00. Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach akcji  „Zostaw swój 1 proc. podatku w Częstochowie”, dlatego podczas podróży pasażerowie będą mogli spotkać się z przedstawicielami częstochowskich Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), którzy opowiedzą, w jakich dziedzinach życia działają i jakie korzyści przynoszą mieszkańcom naszego miasta.
Tramwaj zatrzyma się na wszystkich przystankach na trasie - w odstępach czasowych zgodnych z rozkładem jazdy.
Odjazdy z przystanku przy Zajezdni na Rakowie: 10.53; 11.53; 12.53; 14.08.
Odjazdy z Fieldorfa – Nila: 11.18; 12.18; 13.18; 14.33.

Warsztaty „Zrób coś dla siebie!”

Jesteś znudzony długą zimą i chciałbyś w interesujący sposób spędzić wolny czas jednocześnie zdobywając nowe i bardzo przydatne umiejętności? W dniach 1– 2 marca 2013 roku w Biurze Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych w Pałacu Ślubów (ul. Focha 19/21) odbędą się bezpłatne warsztaty „Zrób coś dla siebie!”. W programie zajęć m.in. porady psychologów, mediatorów, konsultacje prawnicze, metody radzenia sobie ze stresem i tremą, konsultacje rehabilitacyjne wraz z masażami, a nawet pomiary cukru czy ciśnienia. Zapisz się, przyjdź i skorzystaj z oferty darmowych warsztatów!
W tym roku po raz pierwszy w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędą się Dni Otwarte. W ich trakcie mieszkańcy Częstochowy będą mogli zapoznać się z ofertą lokalnych organizacji pozarządowych, dowiedzieć się w jakich dziedzinach życia działają i jak wiele korzyści przynoszą mieszkańcom naszego miasta. Przede wszystkim jednak Częstochowianie będą mogli skorzystać z darmowych warsztatów zorganizowanych specjalnie dla nich przez NGO.
Na zajęcia można zgłaszać się drogą mailową: ngo@czestochowa.um.gov.pl lub telefonicznie: 34 370 74 75.


IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama