7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

15 lutego 2013

Event „Strefa Aktywności Młodych”

Event „Strefa Aktywności Młodych”

7 dni
8 lutego 2013 roku na terenie hipermarketu Auchan w Poczesnej odbył się event „Strefa Aktywności Młodych” dla „Fundacji Auchan na Rzecz Młodzieży”. Popołudniem osoby realizujące projekt „SAM” z Fundacji Świętego Barnaby w Częstochowie wraz z jego uczestnikami – dziećmi i młodzieżą – prezentowały efekty kilkunastomiesięcznych działań.

Scena Eventu została ustawiona na terenie galerii handlowej naprzeciwko jednych z głównych wejść do hipermarketu, dzięki czemu wiele osób mogło nas oglądać. Na bocznych ścianach sceny wywieszone zostały wybrane fotografie wykonane przez dzieci uczestniczące w warsztatach fotograficznych (prowadzący Kamil Pawlik) oraz prace wykonane przez uczestników warsztatów rękodzieła (Elżbieta Plisiecka). Za sceną umiejscowione zostało mini studio fotograficzne, w którym prowadzący warsztaty fotograficzne gratisowo robił zdjęcia chętnym dzieciom i ich rodzicom. Zdjęcia były od razu obrabiane i drukowane, co cieszyło fotografowanych. Dalej, za mini studiem, przy ustawionych stołach, dzieci uczestniczące w projekcie „SAM” wraz z innymi dziećmi rysowały i malowały. Panie prowadzące inne warsztaty – rękodzieła i muzyczne – malowały dzieciom buzie.
Spotkanie prowadziła koordynatorka projektu Magdalena Sawicka. Zaprezentowała idee, cele i osiągnięte efekty zrealizowanego projektu. Podziękowała „Fundacji Auchan na Rzecz Młodzieży” za udzielone roczne wsparcie finansowe w wysokości 22 200 euro dla dzieci i młodzieży – uczestników „SAM”.
Dzieci zaprezentowały próbkę nabytych umiejętności na warsztatach z języka angielskiego (Bogusia Gebler) oraz muzycznych (Monika Kaśkosz). Odegrały scenkę w języku angielskim oraz zagrały kilka piosenek na dzwonkach.
O warsztatach doradztwa zawodowego i wycieczce do hipermarketu Auchan opowiedziała prowadząca – Dagmara Ściubis-Szota. Podkreślała, że dzięki spotkaniom z ludźmi reprezentującymi różne zawody dzieci o pracy i pracowaniu uczą się najszybciej i najwięcej.
W podsumowaniu wydarzenia zaproszono wszystkich chętnych do obejrzenia premiery czterech króciutkich filmów animowanych, które zostały stworzone przez małych reżyserów. Sami wykonali postacie, rekwizyty i scenografię. Następnie poprzez robienie zdjęć (technika poklatkowa) i montaż przy pomocy prowadzącej (Anna Konieczny) powstał zaskakujący rezultat – niesamowity filmik każdego z nich.
W trakcie Eventu dzieci otrzymały od Dyrektora Auchan Jerzego Jagusiaka słodki poczęstunek – pyszne pączki z piekarni Auchan oraz napoje. Całość wydarzenia dokumentował Marcin Jędryka (filmiki i zdjęcia dostępne są na www.barnaba.org.pl).
Na koniec spotkania wiele razy padało słowo: „dziękujemy!” - za tym wyrazem wdzięczności kryła się podzięka za możliwość integracji, rozwijania  talentów, poznawania świata i ludzi; za stworzenie miejsca, do którego chce się wracać. Dziękować trzeba nie tylko za wsparcie finansowe, ale i wszelką pomoc od Auchan – od Dyrektora Auchan Częstochowa Jerzego Jagusiaka, seniora menadżera zasobów ludzkich Tomasza Kukuły oraz wielu innych ludzi, którzy zostaną w sercach organizatorów i dzieci jako ci, którzy podzielili się z nami swoim czasem, serdecznością, radością. Wielkie podziękowania dla pracowników-wolontariuszy i dyrektorów z Auchan.
„SAM” dalej trwa! Zapraszamy chętnych – dzieci, młodzież oraz wolontariuszy – na ul. Ogrodową 24/44 w Częstochowie.


Magdalena Sawicka

Komentarze (3)

23 października 2015

Jerzy brawo


04 marca 2013

Brawo dla ekipy Auchan Częstochowa!


18 lutego 2013

Brawo!


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama