7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

31 stycznia 2013

SPORT: Częstochowianie z medalami Mistrzostw Polski

SPORT: Częstochowianie z medalami Mistrzostw Polski

7 dni
W ostatni weekend w Muszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Kick-boxingu w formule Pointfighting, w grupach wiekowych kadet młodszy, kadet starszy, junior i senior. W zawodach tych Częstochowę reprezentowali zawodnicy z Klubu Sportów Walki Start, podopieczni trenera Łukasza Wabnica.

W grupie wiekowej kadetów młodszych byli to Alex Kondradzki i Wiktor Kłosowski, w kadetach starszych Filip Mijalski i Rafał Sztark a w juniorach Marcin Hubicki. Wśród sześciu startujących z Częstochowy zawodników był także ich trener Łukasz Wabnic.
- Ze względu na bezpośredni udział trenera Łukasza w turnieju, postanowiłem wyciągnąć pomocna dłoń i wspomóc Łukasza organizacyjnie podczas wyjazdu - mówi trener Dariusz Pleśniak – tym bardziej że pierwotnie grupa startujących miała być większa o trzy osoby. Jestem bardzo zadowolony, że zarówno Łukasz jak i jego podopieczni tak dobrze wypadli podczas tych zawodów. Jako dawny trener Łukasza mam dużą satysfakcję obserwując iż Łukasz sprawdza się równie dobrze w roli trenera jak wcześniej w roli zawodnika. Powrót całej startującej szóstki z medalami mówi sam za siebie.
Szczególnie dobrze wypadł Łukasz Wabnic, który niezależnie od zdobycia złotego medalu w kategorii do 74 kg, otrzymał tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju. Z medalami wrócili dwaj debiutanci, z grupy wiekowej kadetów młodszych: Alex Kondradzki, który zdobył srebrny medal w kat. do 42 kg oraz Wiktor Kłosowski brązowy medalista w tej samej kategorii wagowej. W kadetach starszych w kat do 63 kg do finału zakwalifikowało się dwóch zawodników KSW Start. Po "bratobójczej" walce złoty medal zdobył Rafał Sztark a Filip Mijalski musiał zadowolić się medalem srebrnym. Ze srebrnym medalem powrócił także Marcin Hubicki startujący w grupie wiekowej juniorów w kat do 63 kg.
- Zarówno ja jak i Łukasz, byliśmy bardzo ciekawi jak zawalczą dwaj debiutanci - mówi trener Dariusz Pleśniak - 10 letni Alex i 9 letni Wiktor. Obaj spisali sie bardzo dobrze tym bardziej że walczyli ze starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie zawodnikami.
Bardzo przyjemnie oglądało mi sie walki Filipa Mijalskiego i Marcina Hubickiego, którzy zrobili spore postępy. Walka finałowa Marcina z Krzysztofem Kucharzykiem z Pstrągowa była bardzo emocjonująca. Obydwaj zawodnicy byli na podobnym poziomie i pojedynek był bardzo wyrównany.  Co do Rafała Starka, to spełnił w pełni nasze oczekiwania. Ja i Łukasz wiedzieliśmy że Rafał ma największe szanse na złoto z tej grupy młodych zawodników.
Na końcu małe podsumowanie walk Łukasza Wabnica. Pomimo sporej przerwy w startach Łukasz pokazał iż w dalszym ciągu jest zawodnikiem, z którym trzeba się liczyć. Przeciwnicy Łukasza mimo bardzo dobrego wyszkolenia nie byli w stanie poradzić sobie z nim podczas konfrontacji. Łukasz potrafił rozbić ich obronę i wbijać celne i czyste uderzenia na twarz. W finale pokazał wiele widowiskowych technik, które zapewniły mu tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju. Widziałem że jego sposób walki wywarł spore wrażenie na jego podopiecznych i mam nadzieje że zmobilizuje ich to do jeszcze bardziej intensywnych starań na treningach. - zakończył trener Dariusz Pleśniak.


hr

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama