7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

31 stycznia 2013

IX Zawody o puchar Wójta Gminy Mykanów "Pstrąg Kocinki 2013"

IX Zawody o puchar Wójta Gminy Mykanów

7 dni
Tegoroczne zawody wędkarskie odbyły się , jak corocznie nad rzeką Kocinką przy zawalnym moście na leśnej polanie zwanej Zasmole, w piękny poranek styczniowy. Ponieważ były to towarzyskie zawody spinningowo-muchowe, mile widziane były osoby towarzyszące, małżonki wędkarzy, dzieci i kibice wędkowania.

Zawody rozpoczęto od wpisania na listy uczestników z okręgu częstochowskiego oraz innych okręgów PZW, na zawody zgłosiło się 102 wędkarzy. Pogoda pomimo lekkiego mrozu i dużej ilości śniegu dopisała, a organizatorzy zapewnili na początek aprowizację, gorący żurek, chleb wiejski ze swojskim smalcem, kawę i herbatę.
Zawody rozpoczęto po powitaniu uczestników imprezy przez prezesa koła PZW Mykanów Pawła Wrońskiego, który przedstawił regulamin połowów i o godzinie 9.00 dał sygnał rozpoczęcia trwających do godz.13.30 zmagań z rybą.
Podczas zawodów można się było ogrzać przy ognisku, a o godz. 12.00 posilić pysznym posiłkiem, dużą porcją pieczeni z kapustą.
Po zakończeniu zawodów przeprowadzono ważenie złowionych ryb i ustalono klasyfikację wędkarzy. Złapane ryby do wagi zgłosiło 34 wędkarzy, łącznie złowiono 52 pstrągi, co było dobrym wynikiem z uwagi na bardzo niski stan wody Kocinki.
Klasyfikacja
1. Marek Stachecki – TOMASZÓW MAZOWIECKI – 1.440 pkt.
2. Sławomir Tyszkiewicz – KATOWICE – 1.395 pkt.
3. Krzysztof Najnigier – KAMIENICA POLSKA – 1.370 pkt.
4. Robert Małolepszy – MYKANÓW – 1.365 pkt.
4. Paweł Złoty – MYKANÓW – 1.365 pkt.
5. Krzysztof Gołda – KAMIENICA POLSKA – 1.355 pkt.
6. Sebastian Karoń – MYKANÓW – 1.345 pkt.
Najlepszy Junior – Piotr Kokot - OKOŃ CZĘSTOCHOWA – 1.320 pkt.
Najlepszy Muszkarz – Andrzej Jarczak - OKOŃ CZĘSTOCHOWA – 760 pkt.

Dyplomy i upominki zawodnikom biorącym udział w zawodach wręczył Krzysztof Smela wójt gminy Mykanów, życząc powodzenia i zapraszając wszystkich do udziału w jubileuszowych X Zawodach o Puchar Wójta gminy Mykanów „ PSTRĄG KOCINKI 2014 ”.


Henryk Wochal

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama