7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 stycznia 2013

NASZ PROJEKT: Życie po życiu

NASZ PROJEKT: Życie po życiu

7 dni
„Życie po życiu – domowy recykling” to najnowszy projekt ekologiczny realizowany przez Fundację 7 dni dzięki finansowemu wsparciu Fundacji CEMEX „Budujemy przyszłość”.

Na organizowanych przez Fundację 7 dni warsztatach re-artu dzieci ze szkół z gminy Rędziny i z Mstowa udowodniły, że ze śmieci można uczynić pełnowartościową rzecz, która zauroczy estetyką albo zmieni zastosowanie. Efektem zajęć są kwiaty z butelek, węże z wyblakłych krawatów, mozaiki ścienne z kapsli czy stojaki z połamanych wieszaków, ale przede wszystkim większa świadomość ekologiczna uczestników projektu. 

W ramach przedsięwzięcia odbył się szereg 8-godzinnych spotkań, podczas których instruktorzy re-artu uczyli dzieci, jak z „niczego” zrobić coś nowego, wartościowego i wyjątkowego. Uczestnicy naszych listopadowych warsztatów potrafili zrobić małe dzieła sztuki z takich przedmiotów, jak stare gazety, puszki, kable, rury wentylacyjne czy zniszczona garderoba. Dzięki temu przekonali się, że re-art, czyli artystyczny recykling to nie tylko sposób na zmniejszenie produkowanych przez nas śmieci, ale także twórcza zabawa i przejaw kultury alternatywnej. Pełne zaangażowanie dzieci w projekt pokazało, że recyklingiem można się zajmować także w warunkach domowych i to w sposób twórczy.

-W dobie nadmiernego konsumpcjonizmu warto się zastanowić, czy przedmioty, które zagracają nasze mieszkania, nadają się wyłącznie do śmieci. Nasze warsztaty re-artu, owocem których jest zbiór instalacji artystycznych, dobitnie pokazują mieszkańcom podczęstochowskich gmin, że twórcze wykorzystanie śmieci to także skuteczna metoda edukacji ekologicznej, którą można stosować także w domu – opowiada jeden z animatorów projektu.  

Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż instalacji artystycznych re-artu, który odbędzie się 2 lutego.


IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama