7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 stycznia 2013

Gil z tytułem przełajowego Wicemistrza Polski

Gil z tytułem przełajowego Wicemistrza Polski

7 dni
W niedzielę w Koziegłowach rozdano tytuły mistrzowskie w kolarskie przełajowym. Głównym gwoździem programu był oczywiście wyścig elity mężczyzn w którym od początku było wiadomo, że sprawa tytułu rozegra się pomiędzy broniącym tytułu Mariuszem Gilem, a Markiem Konwą.

Mariusz Gil od początku stycznia startujący w barwach nowego zespołu Kwadro-Stannah, po starcie narzucił ostre tempo, które był w stanie utrzymać tylko Marek Konwa. W czasie blisko godzinnego wyścigu w iście zimowych warunkach Gil kilka razy starał się uciec rywalowi, który jednak skutecznie odpierał ataki. W drugiej fazie wyścigu było już wiadomo, że o wszystkim rozstrzygnie ostatnie okrążenie. Walka o złoto trwała do ostatnich metrów.
Na ostatnią prostą na prowadzeniu wjechał zawodnik ze Strzelec Krajeńskich, ale Konwa zdołał rzutem na taśmę wyprzedzić Gila, zaledwie o sekundę. Po trzech latach dominacji obrońca tytułu musiał pożegnać się z koszulką Mistrza Polski. Teraz przed zawodnikiem zespołu Kwadro-Stannah kolejne przełajowe starty na arenie międzynarodowej.
- Mało brakło mi do obrony tytułu, ale popełniłem w trakcie wyścigu kilka błędów, które zaważyły o przegranej. Próbowałem kilka razy zaatakować, ale Marek był dobrze dysponowany. Trasa w Koziegłowach była wbrew pozorom wymagająca, szybka i techniczna. Mnie najbardziej męczyły te szosowe odcinki. Robiłem trochę nad Markiem przewagi, ale na prostych dochodził mnie bez problemu. Teraz kolejne wyścigi przede mną i nie pozostaje mi nic innego jak walczyć, choć zdaję sobie sprawę z tego, że ten sezon przełajowy mam praktycznie na straty. W porównaniu z zeszłym rokiem jeżdżę dużo gorzej. Zmieniłem teraz team co mam nadzieję pomoże mi w powrocie do dyspozycji. Myślę, że ta porażka w Koziegłowach jeszcze bardziej mnie zmotywuje. Dziękuję wszystkim kibicom za doping na trasie i do zobaczenia za rok. - powiedział po wyścigu Mariusz Gil.

Wyniki:
1. Marek Konwa (Superior Brentjens) 58.00
2. Mariusz Gil (Kwadro-Stannah ) strata 1 s
3. Andrzej Kaiser (Corratec Team Poznań) 1.59
4. Mariusz Kowal (KSKG Team Polanica) 2.21
5. Kornel Osicki (JBG-2) 4.11
6. Paweł Baranek (Mbike Factory Team Mrągowo) 4.43

foto: TH Media


hr

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama