7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

19 grudnia 2012

Nasz projekt: Życie po życiu

Nasz projekt: Życie po życiu

7 dni
„Życie po życiu – domowy recykling” to najnowszy projekt ekologiczny realizowany przez Fundację 7 dni dzięki finansowemu wsparciu Fundacji CEMEX „Budujemy przyszłość”.

Dzieci z gminy Rędziny i z Mstowa udowodniły, że ze starych gazet, kabli czy rur wentylacyjnych mogą powstać małe dzieła sztuki lub przedmioty codziennego użytku. Kwiaty z butelek, węże z wyblakłych krawatów, mozaiki ścienne z kapsli czy stojaki z połamanych wieszaków – to tylko skromne przykłady romansu recyklingu ze sztuką, fachowo nazywanego re-artem.

Czy można w kreatywny sposób zmniejszyć ilość produkowanych przez nas śmieci? Zajęcia warsztatowe przeprowadzone z uczniami szkół z gminy Rędziny i z Mstowa udowodniły, że jest to możliwe. W listopadzie 2012 roku, pod fachowym okiem instruktorów, dzieci tworzyły z zużytych przedmiotów instalacje artystyczne, zaskakujące tak pod względem estetyki, jak oryginalnego zastosowania.

-Nasze zajęcia były połączeniem twórczej zabawy, refleksji ekologicznej z rzemiosłem artystycznym. Wspólnie udowodniliśmy, że inspirację można czerpać nawet z tego, co z pozoru wydaje się już tylko do śmieci. Wszystko zależy od przyjętej perspektywy. My wskrzesiliśmy „zużyte” przedmioty i nadaliśmy im nowy sens istnienia – relacjonuje jeden z animatorów projektu.

Re-art, czyli tworzenie czegoś z niczego, to krok w kierunku budowania społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja 7 dni dziękuje uczestnikom warsztatów i instruktorom za entuzjazm, zaangażowanie oraz udaną współpracę.IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama