7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

15 listopada 2012

Czy Aleje staną się żywym centrum kulturalnym?

7 dni
W projekcie budżetu na 2013 rok miasto zarezerwowało 850 tys. zł. na program ożywienia Alei NMP oraz placu Biegańskiego. Ma on być formą wsparcia przedsiębiorców, a jednocześnie szeroko zakrojoną inicjatywą kulturalną. 

- Mniej aptek i banków, więcej pubów i imprez zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – zapowiada prezydent Matyjaszczyk. Co się kryje za tą deklaracją? Tytuły robocze przedsięwzięcia brzmią: „Aleje – tu się dzieje” lub „Noc kulturalna cały rok”. W zamyśle projektu Aleje stałaby się największą galerią sztuki: bramy zostałyby ozdobione rzeźbami, obrazami, różnymi instalacjami autorstwa częstochowskich artystów. A co w tych bramach miałoby się dziać? - Mikroeventy, które służyłyby nie tylko integracji mieszkańców, ale przede wszystkim animatorów kultury. Chcemy przenieść imprezy z placu Biegańskiego do pubów, wejść we współpracę z ich właścicielami i dofinansowywać imprezy artystyczne. Założenie zostaje to samo – imprezy mają być niebiletowane. Oprócz tego, chcemy kupić niewielką scenę do udostępniania animatorom, a także stelaże ekspozycyjne, na których artyści mogliby prezentować swoje prace – tłumaczy Aleksander Wierny, naczelnik wydziału kultury, promocji i sportu.  

 


IM

Komentarze (1)

15 listopada 2012

Jeśli już "mikroeventy" to konsekwentnie micro-event'y... What to do? Here's an idea – try running micro events. To jest nowe lekarstwo na ożywienie sceny klubowo-bramowej miasta... dobrze, że coś ma się dziać...w gronie 3-10 osób... Powodzenia.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama