7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 listopada 2012

Konkurs teatralno-wokalny

7 dni
15 i 16 listopada w ramach II Przeglądu Małych Form Teatralnych i Wokalnych w Języku Angielskim „Meeting drama & music”odbędą się przesłuchania konkursowe zespołów teatralnych i solistów. W rywalizacji weźmie udział młodzież szkolna.

Przegląd ma formułę dość swobodną – nie narzuca tematów, a jedynie nakłada na uczestników ograniczenia czasowe oraz język angielski. W rywalizacji teatralnej regulaminowy czas wystąpień to 10-30 minut. Soliści natomiast muszą przygotować dwa utwory, z czego czas ich prezentacji nie może przekroczyć 8 minut – artyści mogą wykorzystać podkłady muzyczne. Komisja Artystyczna składać się będzie ze specjalistów w zakresie anglistyki,muzyki, literatury i teatru. Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Kultury.

Celami nadrzędnymi konkursu jest promocja młodych talentów oraz młodzieży uzdolnionej lingwistycznie, zainteresowanie literaturą angielską i anglojęzyczną oraz stworzenie szansy rozwoju artystycznego wśród dzieci i młodzieży. Przegląd jest adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Przesłuchania odbędą się w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej (al. Armii Krajowej 23/25) 15 i 16 listopada w godzinach 10.00-15.00.

Finał przeglądu odbędzie się 28 listopada o godzinie 12.00 w tym samym miejscu.


PS

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama