7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

24 października 2012

Nowe laboratorium w AJD

7 dni
Studenci, którzy kształcą się na kierunku inżynieria bezpieczeństwa łatwiej znajdą pracę – zapowiada częstochowska uczelnia. Taką szansę daje podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie i producentem systemów alarmowych, firmą Satel.

Zawiązanie współpracy częstochowskiej uczelni z firmą Satel miało miejsce we wtorek 23 października. Formalne porozumienie stron zostało przypieczętowane przez oficjalne otwarcie laboratorium Technicznych Systemów Zabezpieczeń, które zostało stworzone przez Instytut Edukacji Technicznej i Bezpieczeństwa AJD przy współudziale firmy Satel. W tej pracowni studenci inżynierii bezpieczeństwa będą zdobywać wiedzę, a przede wszystkim praktyczne umiejętności w zakresie inteligentnych systemów alarmowych, monitoringu i kontroli dostępu. Oprócz ich obsługi młodzi ludzie będą uczyć się programowania i konfigurowania sprzętu oraz dostosowania jego możliwości do potrzeb konkretnego klienta czy firmy. Pracownia wyposażona została w osiem stanowisk – każde jest inne i zostało przygotowane do przeprowadzania osobnych ćwiczeń. Organizatorom laboratorium, które mieści się w Instytucie Edukacji Technicznej i Bezpieczeństwa AJD (al. Armii Krajowej 13/15, sala nr 101), zależy przede na wykształceniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
- Rynek pracy charakteryzuje się dzisiaj dużą konkurencyjnością, a przede profesjonalizmem - mówi Maciej Domagalski, koordynator projektu EduSatel. - Liczymy na to, że osoby, które ukończą tego typu kierunki, będą miały po prostu tzw. fach w ręku. Zakres materiału jest na tyle wystarczający, żeby absolwenci mogli samodzielnie zbudować dorosłe życie zawodowe. Mamy nadzieję, że wystarczy on do tego, żeby poznać podstawy tej branży, a nawet zdobyć pewien poziom wiedzy potrzebny do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
Firma Satel jest największym krajowym przedsiębiorstwem, które zajmuje się produkcją i instalacją systemów alarmowych. Jej produkty zyskały uznanie tysięcy dystrybutorów, instalatorów, agencji ochrony oraz użytkowników w kraju i zagranicą. Praktycznie każdy bank na Śląsku jest ochraniany przez instalacje tej firmy. Inwestuje ona także w rozwój branży w ramach projektu EduSatel. To właśnie dzięki niemu powstało laboratorium w Akademii Jana Długosza.


PG, IM

Komentarze (1)

24 października 2012

Niedawno utworzono w Technikum nr 11 w Zespole Szkół im. B. Prusa w Częstochowie nowa specjalność zawodową: Technik elektronik, specjalność: Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń z pomocą tej samej firmy. Program nauczania obejmuje m.in. 1. Montaż i programowanie central alarmowych.2. Dobór, montaż i konfiguracja urządzeń systemu alarmowego (przewodowego i bezprzewodowego).3. Projektowanie i monitorowanie systemów alarmowych.4. Integracja systemów alarmowych i automatyka. Techników już szkolimy i bardzo dobrze. Teraz potrzeba Akademii/Uniwersytetu żeby student "miał po prostu tzw. fach w ręku". Ogłaszam alarm!


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama