7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 października 2012

Konkurs! Wygraj bilet na spektakl!

7 dni
W niedzielę 21 października w Teatrze im. A. Mickiewicza rozpoczął się VI Międzynarodowy Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk”. Tegoroczny festiwal obraca się wokół motywu samotności przetworzonego zarówno w formie muzycznej, jak i teatralnej. Na częstochowskiej scenie wystąpią m.in. zespoły z Górnego Śląska, Wrocławia, Warszawy, a także z Austrii. W dzisiejszym programie zaprezentuje się Częstochowa tytułem „Być jak Kazimierz Deyna”.

We wtorek o godz. 18.00 na deskach częstochowskiego teatru wystąpi Teatr Nowy z Zabrza ze spektaklem „Nieskończona historia”. Spektakl, pełen wzruszających i dowcipnych kwestii, jest próbą uchwycenia codzienności w zderzeniu z „wiecznością” i uzmysławia nam konieczność zadawania sobie odwiecznych pytań o sens, nadzieję i siłę wyższą. Kto nami kieruje i dlaczego? Co się z nami dzieje i jak sobie radzimy w obliczu niemożności odpowiedzenia sobie na nurtujące nas pytania. Warto jest spróbować zrozumieć niezrozumiałe…

Dzięki spektaklowi „Nieskończona historia” w zabrzańskim Teatrze Nowym, wpadamy w pulsujący życiem (i śmiercią) świat pewnej kamienicy. Od wczesnego poranka podglądamy mieszkańców, którzy próbują zrzucić z siebie ciężką atmosferę snu, by z mniejszym lub większym entuzjazmem zacząć nowy dzień. To spektakl niezwykły. Niezwykły, bo pomysłowy, świetnie napisany, równo zagrany i najeżony udanymi pomysłami inscenizacyjnymi reżyserki.

Więcej informacji: http://www.teatr-mickiewicza.pl/vi-przez-dotyk/

KONKURS!
Wygraj podwójne zaproszenie na wtorkowy spektakl „Nieskończona historia”! Jak nazywa się reżyser przedstawienia? - odpowiedzi podpisane imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy wysyłać na adres: konkurs7dni@gmail.com. Laureatów konkursu prosimy o podzielenie się z redakcją teatralnymi wrażeniami w formie ustnej lub pisemnej.


IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama