7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 października 2012

Dzień Polski Podziemnej

Dzień Polski Podziemnej

7 dni
27 września o godzinie 9.30 na Placu Pamięci Narodowej rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego oraz 73. rocznica powstania Szarych Szeregów. Uczestnikami byli harcerze, organizacje kombatanckie, uczniowie częstochowskich szkół, przedstawiciele władz miasta i służby mundurowe.

Po uroczystym zawieszeniu na maszcie flagi w takt Mazurka Dąbrowskiego, wręczono złoty medal Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez III Rzeszę zasłużonemu działaczowi ZHP Edwardowi Szostakowi. Następnie zebrani wzięli udział w apelu poległych. Złożono także kwiaty pod pomnikiem Pamięci Narodowej.

Druga część uroczystości o godzinie 12. odbyła się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM. Była to konferencja naukowa „Częstochowskie gawędy o wojnie”, podczas której przewidziane było wystąpienie m. in. Prezydenta Częstochowy. Na koniec przedstawiono film „Wspomnienia o Częstochowie”.

Organizatorami uroczystości byli: Wydział Kultury Promocji i Sportu, Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Częstochowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg w Częstochowie oraz Komenda Hufca Związek Harcerstwa Polskiego w Częstochowie.

MJJW, fot. Emilia PrzybyłekKomentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama