7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 września 2012

Noc z duchami - Marianka Rędzińska

Noc z duchami - Marianka Rędzińska

7dni
W nocy z 14 na 15 września w miejscowości Marianka Rędzińska straszyły duchy! W tamtejszym budynku GOK-u odbyła się pierwsza z trzech nocy, z cyklu spotkań z młodymi czytelnikami „Noce z książką”.

Do wspólnej zabawy z duchami zgłosiło się trzydzieścioro dzieci powyżej 10. roku życia. Renata Pindral – bibliotekarka z Rędzin przygotowała dla nich wiele atrakcji, ciekawych zabaw i konkursów. Po wspólnych zabawach dzieci przystąpiły do konkursu na najładniejszą mumię wykonaną z papieru toaletowego. Dzieci prześcigały się w pomysłach, dwie najciekawiej wyglądające mumie nagrodzone zostały puzlami. Po zakończonych zabawach zgasło światło i przy świetle latarki lektor głośno przeczytał dzieciom fragment książki  „Koszmarny Karolek i nawiedzony dom” Francesco Simona. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowiadania, po czym wszyscy zabrali się do przygotowania strojów duchów, aby przed północą wyruszyć na spotkanie z prawdziwym duchem. Po kolacji dzieci podzielone zostały na trzy grupy do przeprowadzenia gry terenowej, polegającej na odszukaniu wszystkich łupów ukrytych na terenie Marianki Rędzińskiej. Pani Renata wręczyła każdej z grup latarki oraz oznakowane i zaszyfrowane koperty. Zadaniem dzieci było odczytanie szyfru, który zawierał kolejne wskazówki dla poszczególnych grup. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie i szukały kolejnych zdobyczy. Podchody trwały dość długo i, o dziwo, nikomu nie chciało się spać. Wręcz przeciwnie – nocne grasowanie po Mariance sprawiało dzieciom wielką frajdę, dostarczyło wielu wrażeń i świetnej zabawy. Grupa dzieci, która najszybciej wróciła z łupami, została nagrodzona upominkami w postaci puzli oraz słodkich lizaków. Ponieważ dzieci nie zamierzały jeszcze spać, z chęcią oglądały ulubiony film z cyklu .„Scooby - Doo”. Rano po śniadaniu, zadowolone i pełne wrażeń dzieci rodzice odebrali do swoich domów. To była niesamowita i „straszna” noc.
Impreza była częścią Projektu Wolontariatu Pracowniczego CEMEX dla dzieci i młodzieży z gminy Rędziny.


Bożena Cieślik

Komentarze (1)

16 grudnia 2012

Lalka specjalnie przebierać sie nie musiał, poza tym dostał od radnych teraz podwyzkę 2000 do pensji miesięcznej, możeta go teraz pocałować......wiecie już w co :D:D:D:D:D:D:D:D


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama