7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 września 2012

Zdobądź stypendium!

7 dni
To ostatni dzwonek, aby ubiegać się o stypendium finansowe w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Jutro (14 września) mija termin składania wniosków o przyznanie przez MOPS stypendium szkolnego dla uczniów podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Druki dostępne są w szkołach, rodzice na miejscu mogą je wypełnić i tam zostawić.
Stypendia będą przyznawane uczniom, których sytuacja materialna i rodzinna jest trudna. Najważniejszym warunkiem jest kryterium dochodowe na członka rodziny (486 złotych netto z miesiąca poprzedzającego, czyli sierpnia). Stypendium będzie wynosiło ok. 124 zł na miesiąc (taka stawka została określona w zeszłym roku) i będzie wypłacane co 3 miesiące w transzach (suma stypendium miesięcznego x3), najbliższa z końcem roku, z przeznaczeniem na artykuły szkolne. Do przyznania wspomnianego świadczenia konieczny jest uprzedni zakup artykułów szkolnych czy wydatków na zajęcia szkolne (również dodatkowe np. zajęcia sportowe czy nauka gry na instrumentach muzycznych) i za okazaniem paragonu, rachunku nastąpi zwrot kosztów.
Dodatkowo MOPS planuje wypłatę tzw. zasiłku szkolnego - świadczenie jednorazowe w przypadku losowego wypadku w wyniku, którego pogorszyła się sytuacja materialna czy bytowa rodziny, jednorazowa wypłata - 455 zł.


PS

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama