7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 września 2012

„Cielsko” Teatru Na Chwilę

7 dni
9 września w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych „W Alejach” odbył się ostatni już spektakl konkursowy tegorocznej edycji imprezy. W niedzielny wieczór w klubie Carpe Diem częstochowianie mogli obejrzeć sztukę w wykonaniu gryfińskiego Teatru Na Chwilę.

   Teatr ten powstał w kwietniu tego roku i założyła go czwórka młodych ludzi, którzy chcieli zwojować alternatywną scenę teatralną, a byli nimi: Paweł Kubicki, Dominik Smaruja, Ewa Chmielewska i Natalia Nikonowicz. Mimo tak krótkiej działalności, grupa teatralna ma za sobą już pierwszy sukces - II miejsce za spektakl „Cielsko” na IV Ogólnopolskich Spotkaniach Młodego Teatru „Krzykowisko” w Maszewie.
   Nagrodzone przedstawienie zaprezentowali częstochowskiej widowni dwaj utalentowani aktorzy, Paweł i Dominik. Ukazali oni całą wędrówkę przez życie, zwracając przy tym uwagę na aspekty ludzkiej cielesności, na jej doskonałość i ułomność. Widz, wraz z jednym z bohaterów, wprowadzony zostaje w sekrety ludzkiego chodu, tajemnicę poczęcia, przechodzi przez krótką edukację historyczną i obserwuje pierwsze próby znalezienia pracy, a wszystko to przyobleczone zostało w dobrą dawkę humoru.
   Przedstawienie, choć krótkie i dynamiczne, z pewnością zapadnie w pamięć widowni, która oglądała spektakl aktorów z Gryfina. Zaskoczyli oni swoją bezpośrednią formą przekazu, przy minimalnej ilości rekwizytów. Liczyły się słowa i ruchy ciała, które tworzyły całą historię życia człowieka. Choć z pozoru spektakl w odbiorze jest dosyć prosty, posiada indywidualną głębię i prowokuje do przemyśleń odbiorców.
   To jednak nie koniec scenicznych atrakcji, sympatyków teatru czeka ostatnia już, finałowa część festiwalu „W Alejach”, z udziałem Teatru Niezależnego „Tlen” z Częstochowy, który wystawi sztukę pt. „Recykling” w reżyserii Julii Liszewskiej oraz Grupy Kowadło z „Lo-Ve po zmierzchu ze smokiem w tle” w reżyserii Wojciecha Kowalskiego. Wszystkich spragnionych teatralnych wrażeń zapraszamy ponownie do klubu Carpie Diem na godzinę 19.00 w niedzielę, 16 września.

Fot. Marek Dziurkowski

Więcej zdjęć: tutaj


Emilia Przybyłek

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama