7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 września 2012

Akademia Obywatelska o edukacji

7 dni
Początek roku szkolnego zainspirował organizatorów Akademii Obywatelskiej do poruszenia tematu oświaty. Debata już dzisiaj (11 września) o godz. 16.00. Gościem specjalnym debaty będzie Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas. 

Debata zatytułowana „Po pierwsze edukacja, czyli czego Jaś się nie nauczy…” będzie już trzecim spotkaniem z cyklu rozmów Akademii Obywatelskiej. Podczas niego o systemie edukacji w naszym kraju minister będzie dyskutować z częstochowskim nauczycielem, byłym dyrektorem II LO im. C. K. Norwida, Krzysztofem Ponchałą. - Mam nadzieję, że spotkanie ministra, kreującego zmiany w edukacji z praktykiem, który je wdraża, gwarantuje żywą i merytoryczną dyskusję, którą, jak zwykle, będę miała przyjemność moderować – zapowiada poseł Izabela Leszczyna, pomysłodawczyni Akademii Obywatelskiej. Debata odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 16.00 w sali konferencyjnej przy ul. Targowej 1 w Częstochowie (I p.).
Ideą spotkań jest podnoszenie jakości debaty publicznej. Organizatorzy, poprzez organizację otwartych spotkań, chcą prowokować i zmuszać do dyskusji, a także angażować mieszkańców Częstochowy w działalność społeczną i polityczną. W AO uczestniczyć może każdy, bez względu na wykształcenie i poglądy polityczne. Akademia Obywatelska odbywa się pod skrzydłami Instytutu Obywatelskiego – think-tanku politycznego Platformy Obywatelskiej, który stanowi zaplecze eksperckie dla partii, a w swojej misji ma zapisane podnoszenie jakości debaty publicznej.


IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama