7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

02 czerwca 2010

Coraz bliżej do pobudki

7 dni
Mniej niż miesiąc pozostał do jedynej w swoim rodzaju Nocy w naszym mieście , podczas której słowo „kultura” nabiera szczególnego znaczenia. „07 zbudź się” - hasło tegorocznej imprezy - przyciąga i nawołuje do udziału w wydarzeniu.

26 czerwca nie zabraknie w Częstochowie atrakcji zaproponowanych przez instytucje kultury, artystów oraz kluby, puby i restauracje. - Imprezy Nocy Kulturalnej odbędą się w 36 różnych lokalizacjach. Statystyka programu obejmuje 30 projektów muzycznych, 7 wystaw, 7 projektów teatralnych i literackich, 5 projektów filmowych, 4 propozycje dla dzieci oraz 9 innych, różnorodnych atrakcji – wymienia Ada Płaszczyk z „Gaude Mater”.
W tej edycji zagrają m. in. Elephant Stone, Bajzel, Pospieszalscy i goście, Josh Lawrence&Damage Control, Wielebny Blues Band, Nosferatis i Noise Dicks. Usłyszymy więc przeróżne rodzaje muzyki. Wśród wystaw zobaczymy prace dzieci uczestniczących w plenerze rodzinnym 6. Nocy Kulturalnej, prace Mariusza Gosławskiego malowane kawą, ukraińskie ikony. Miłośników teatru i literatury przyciągną zapewne spektakle, jak Hedoniści, Plaża czy Porady Dobrego Wojaka Szwejka oraz czytanie współczesnego utworu dramatycznego w wykonaniu aktorów SKT „naJana”.
Nie zabraknie filmów - Jeszcze nie wieczór, Człowiek w żelaznej masce. Odbędzie się także II Przegląd Częstochowskiej Twórczości Filmowej – Kino Offowe.
Organizatorzy pamiętają o najmłodszych. Atrakcje dla dzieci to rodzinny plener malarski, pt. Czerwony Kapturek, spotkanie dla rodzin z dziećmi na wystawie interaktywnej „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”, dwa spektakle: Teatru Wielkie Koło - „Sznurkowe Skrzaty” oraz Teatru Momo - „Tańczące Giganty”.
Co roku w organizacji Nocy biorą udział nowi partnerzy – 7. edycja ma sześciu nowych współorganizatorów. Wielka impreza cieszy się wzrastającą frekwencją. - Z roku na rok do Częstochowy na Noc Kulturalną przyjeżdża coraz więcej turystów, nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski - wyjaśnia Ada Płaszczyk. - Od pewnego czasu w innych miastach przygotowywane są bliźniacze projekty, jednak to częstochowska Noc była pierwszą w Polsce – przyznaje Płaszczyk.
Już za dwa tygodnie będzie można otrzymać wejściówkę na Noc Kulturalną. - Cena karnetu, podobnie jak rok temu 9,99 zł. Można ją nabyć od 15 czerwca w instytucjach kultury oraz klubie Teatr from Poland, w Rurze i w Cafe Belg.


Bożena Wieczorek

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama