7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 września 2012

Teatr z Gryfina w Carpe Diem

7 dni
VII Festiwal Teatrów Ogródkowych „W Alejach” nieuchronnie dobiega końca – przed nami jeszcze tylko dwie teatralne niedziele, w tym wieczór finałowy w połowie miesiąca (wstęp wolny).

Wrześniowa część programu odbywać się będzie w klubie Carpe Diem (w sierpniu grupy teatralne prezentowały się na scenie Teatru From Poland). W najbliższą niedzielę 9 września, tradycyjnie o godz. 19.00, wystąpi Teatr Na Chwilę z Gryfina z bezpretensjonalnym spektaklem „Cielsko”, w którym zobrazowana zostanie ludzka wędrówka przez życie. Przedstawienie stanowi o tym, co było, jest i tym, co może się wydarzyć. Aktorzy poprzez zabawę w teatr dotykać będą różnych aspektów dotyczących Ciała: jego początku, końca, ideału, ułomności czy przedmiotowości.
Spektakl będzie ostatnią szansą dla miłośników fotografii – zdjęcia z przedstawień można zgłaszać w konkursie „Migawka z festiwalu”, w którym pula nagród wynosi 500 zł. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 16 września podczas wernisażu  zbiorowej wystawy fotografii. Będzie to jednocześnie wieczór wieńczący 7. edycję festiwalu. Na finale zaprezentują się grupy częstochowskie. Teatr Tlen wystąpi ze spektaklem „Tlen” na podstawie tekstów austriackiej noblistki Elfride Jelinek (reż. Julia Liszewska) oraz Grupa Kowadło z „Lo-Ve po zmierzchu ze smokiem w tle” (reż. Wojciech Kowalski) z tekstami twórcy kabaretowego POTEM Władysława Sikory.


IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama